وعده خودروسازها برای آغاز مجدد نوسازی تاکسی‌ها از خرداد

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار به‌منظور نوسازی ناوگان تاکسیرانی تخصیص داده است، گفت: با وصول بدهی‌های معوق شرکت‌های خودروساز، آن‌ها نیز قول داده‌اند طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده را از ابتدای ماه آینده به جریان بیاندازند.

به گزارش ایمنا، مرتضی ضامنی با بیان اینکه طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی‌از بهمن ماه سال ۹۴ آغاز شد، اظهار کرد: تاکنون۷۱ هزار تاکسی فرسوده از رده خارج و۶۱ هزار دستگاه تاکسی جدید به متقاضیان واگذار شده است. همچنین برای ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نیز اسقاط بدون جایگزین در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: علت توقف دو مرحله‌ای این طرح عدم تناسب اعتبارات و انباشت فرسودگی است. به عبارت دیگر اعتباری که گمرک موظف به "کارسازی به حساب شرکت خودروساز" بود متناسب با حجم انباشت خودروهای فرسوده نبود و همین امر منجر به توقف طرح شد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود: با پیگیری‌های اتحادیه تاکسیرانی، اعلام شد که سازمان برنامه و بودجه مبلغ ۱۸۰ میلیارد تومان در این حوزه اعتبارتخصیص داده است و با این تخصیص اعتبار ایران خودرو نیز تأیید کرد که ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی‌ معوق آنها در حال وصول است. بنابراین شرکت خودروساز قول داد که طرح نوسازی را در ابتدای ماه آینده به جریان بیاندازد و این حدود ۴هزار و ۵۰۰ نفری که پشت نوبت طرح معطل ماندند، می‌توانند فرآیند نوسازی تاکسی خود را تکمیل کنند.

منبع: ایسنا

کد خبر 344201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.