محمود عباس سفیر آمریکا را «توله سگ» خواند

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین با انتقاد از سیاست های جانبدارانه آمریکا در قبال رژیم اشغالگر قدس و نادیده گرفتن حقوق فلسطینیان، سفیر واشنگتن در تل آویو را بخاطر حمایت از شهرک سازی ها در کرانه باختری «توله سگ» خواند .

به گزارش ایمنا و به نقل از شبکه خبری المیادین، محمود عباس گفت که دولت ترامپ رییس جمهور آمریکا شهرک سازی را قانونی دانسته و شمار زیادی از مقام های آمریکایی به ویژه «دیوید فریدمن» سفیر این کشور در تل آویو همین حرف را زده و این «توله سگ» گفته که اسرائیلی ها در زمین خود خانه می سازند.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: او و خانواده اش جزو شهرک نشین ها هستند، ما از سفیر آمریکا در تل آویو چه انتظاری داریم؟.

«دیوید فریدمن» از حامیان شهرک سازی های رژیم صهیونیستی و حامی اصلی تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به قدس است.

رییس جمهور آمریکا ۱۵ آذرماه سال جاری در یک سخنرانی، تصمیم جنجالی خود مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را اعلام کرد. ترامپ در این سخنران همچنین دستور داد که سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی که اکنون در تل آویو است به قدس منتقل شود.

کد خبر 339881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.