بروکراسی پیچیده اداری سرمایه‌گذاران را فراری داده است

عضو شورای اسلامی شهر باغبادران گفت: سیستم فشل اداری، بروکراسی اداری و بعضی تنگ نظری‌ها باعث خستگی و انصراف سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در شهر باغبادران شده است.

حجت الله امینی در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا از شهرستان لنجان، با بیان اینکه حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی شهرداری‌ها است، اظهار کرد: امروزه محور حرکت شهرداری‌ها جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است، تا با استفاده از این ظرفیت شاهد تامین نیازهای عمومی شهر و ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌ها باشیم.

وی افزود: در شرایطی که بسیاری از شهرداری‌ها در حال تلاش برای جذب سرمایه‌گذار و تبلیغ ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرها هستند در شهر باغبادران به دلیل ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه آن، فضای سرمایه‌گذاری و حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به خوبی مهیاست.

عضو شورای اسلامی شهر باغبادران با اشاره به استقبال سرمایه گذاران از فعالیت در شهر باغبادران، گفت: حضور شهر باغبادران در کنار جاده مواصلاتی چندین استان کشور، حوزه وسیع نفوذ شهر بدلیل همجواری با روستاها و شهرهای اطراف، مقصد گردشگری مسافران داخلی و خارجی به جهت فضای سبز طبیعی و زیبا، وجود باغات و مزارع و توپوگرافی خاص این شهر از جمله علت‌های حضور سرمایه‌گذاران در باغبادران است.

وی ادامه داد: به دلیل وجود کوه‌ها، تپه‌ها، دره‌ها، درختان و رودخانه زاینده رود چشم اندازهای زیبای طبیعی را در این شهر شاهد هستیم که همه این عوامل باعث شده است، رغبت سرمایه‌گذاران به سرمایه گذاری در باغبادران دو چندان شود.

امینی عنوان کرد: از طرفی انجام مطالعات اولیه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری، گردشگری و اقتصادی در باغبادران و همچنین ایجاد فضای سرمایه‌گذاری در شهر موقعیتی را  مهیا کرده که هم نیاز گردشگران و هم نیازهای عمومی شهروندان در دسترسی سریع تر به خدمات تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز بستر سرمایه‌گذاری در باغبادران به خوبی آماده است، اما سیستم فشل اداری، بروکراسی اداری و نهادها باعث اطاله در پاسخگویی به استعلامات لازم شده، و برخی تنگ نظری‌ها نیز باعث خستگی و انصراف سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای فعالیت در این شهر شده است.

عضو شورای اسلامی شهر باغبادران تصریح کرد: این مهم در حالیست که سرمایه‌گذاران توقعات زیادی از مدیریت شهری در بسترسازی، تسهیل و حمایت از سرمایه‌گذاری در شهر را دارند، اما مدیریت شهری و ادارات شهرستان لنجان اختیارات کافی را در این حوزه ندارند و قطعا به تنهایی و بدون حمایت مدیریت استان امکان همراهی با سرمایه‌گذاران وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز امیدواری به تحقق شعار استاندار اصفهان در حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باعث شده است، در دل سرمایه‌گذاران و همچین مدیریت شهری نوری از جنس حمایت از سرمایه گذار و تسهیل در صدور مجوز روشن شود و امیدواریم این شعار تحقق یابد و موانع، مشکلات و معضلات در مسیر سرمایه‌گذاری مرتفع شود.

کد خبر 334071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.