نجف آباد، قطب تولید خودروهای برقی خواهد شد

نجف آباد - معاون وزیر دفاع گفت: با وجود پتانسیل‌های صنعتی و علمی موجود در نجف آباد و به ویژه مجموعه صنعتی دارکوب و الیز خودرو به عنوان زیرمجموعه این شرکت، این شهر می تواند در آینده ای نزدیک به قطب تولید انواع دوچرخه و خودروی برقی در کشور تبدیل شود.

امیر دریادار امیر رستگاری امروز (چهارشنبه) در حاشیه بازدید از خط تولید دوچرخه و خودروهای برقی الیز خودرو در نجف آباد در گفت‌و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: از نزدیک با توانمندی‌های خاص صنعتگران و تولیدکنندگان نجف آباد در عرصه‌های مختلف آشنا شده و رشد خوب صنعت را در این شهرستان شاهد بودیم.

رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع بازدید از پیشرفت‌ صنعت در شهرستان را بسیار لذت بخش عنوان کرد و ادامه داد: توانمندی‌های صنعتی و علمی این شرکت، امکان بسیار خوبی برای عرضه محصولات تولیدی در بازارهای داخلی و خارجی فراهم کرده است.

وی گفت: با توجه به بومی سازی دانش تولید انواع الکتروموتورها در صنایع دفاع، طی قراردادی با مجموعه الیز خودرو تمامی نیازهای شرکت در زمینه موتور، دوچرخه و دیگر انواع خودروهای برقی را تامین خواهیم کرد.

رستگاری از ادامه فعالیت مرکز توسعه فناوری الکتروموتورها در سازمان صنایع دریایی خبر داد و خاطرنشان کرد: این محصول کاربرد گسترده‌ای در انواع تولیدات سطحی و زیرسطحی مورد نیاز صنایع دفاعی کشور دارد و از همین پتانسیل برای تامین نیازهای داخلی کشور استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از این تکنولوژی برای کاهش آلایندگی محیط زیست و استفاده از سوخت‌های فسیلی اظهار کرد: شهر اصفهان به عنوان پایلوت استفاده از دوچرخه و خودروهای برقی در کشور انتخاب شده و طبق مذاکرات صورت گرفته با رییس سازمان محیط زیست کشور قرار است، این برنامه در کلانشهرها انجام شود.

معاون وزیر دفاع گفت: ۱۳ درصد آلودگی شهرها مربوط به موتورسیکلت‌های دو زمانه و چهار زمانه، ۲۷ درصد خودروهای بنزینی و ۳۰ درصد ماشین‌های سنگین است.

به گزارش ایمنا، معاون وزیر دفاع از خطوط مختلف تولید کارخانه دارکوب و الیزخودرو بازدید و در جریان آخرین پیشرفت‌های صورت گرفته در این زمینه قرار گرفت.

کد خبر 333741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.