۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۳
گرانی بنزین در مجلس رد شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس از مخالفت اعضای کمیسیون متبوعش با افزایش قیمت حامل‌های انرژی در لایحه بودجه ۹۷ خبر داد و گفت: به اعتقاد نمایندگان شرایط اقتصادی به گونه‌ای نیست که هزینه‌های دولت را از جیب مردم تامین کنیم.

به گزارش ایمنا غلامرضا شرفی در تشریح جلسه عصر امروز -سه شنبه- ۵ دی ماه- کمیسیون انرژی، اظهار کرد: در این جلسه تبصره‌ها و پیشنهادات نمایندگان که در حوزه تخصصی کمیسیون انرژی مجلس بود، بررسی شد.

وی افزود: تبصره‌های لایحه بودجه  ۹۷ که مربوط به کمیسیون انرژی بود بررسی و در صورت آماده شدن فردا (چهارشنبه) و یا روز شنبه به کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ ارجاع می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در این جلسه بند(ج) که مربوط به افزایش قیمت حامل‌های انرژی بود، بررسی شد، گفت: اعضای کمیسیون انرژی با افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال ۹۷ مخالفت کردند که این تبصره نیز به کمیسیون تلفیق ارجاع شد.

وی درباره دلایل مخالفت نمایندگان با این تبصره، اظهار کرد: هدف از افزایش قیمت حامل‌های انرژی این بود که درآمدهای حاصل از افزایش قیمت در بخش تولید هزینه شود اما تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

شرفی با بیان اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی بر سایر مولفه‌های اقتصادی اثر می‌گذارد، تصریح کرد: نمایندگان معتقد بودند که با توجه به شرایط فعلی اقتصاد افزایش قیمت بنزین و گازئیل مردم را تحت فشار قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: نمایندگان همچنین معتقد بودند که شرایط اقتصادی به گونه‌ای نیست که هزینه‌های دولت را از جیب مردم تامین کنیم.

منبع: تسنیم

کد خبر 333157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • شهروند IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
    0 0
    حالا يك بازي راه مي‌افته، هي رد مي‌كنند دوباره مياد مجلس دوباره تصويب مي‌شه،‌ حالا ببين اگه اينجوري نشد!!! اين يك سياست آرام سازي جامعه با رفت و برگشت و عادت مردم به گراني بنزين؟؟!!! قبلاً هم اگه بررسي كنيد،‌ دقيقا همينجوري بود وبعد هم يك دفعه تصويب شد.