اولین میزبانی در سومین ضیافت

قرعه اولین میزبانی ذوب‌آهن در نقش جهان به دیدار با صدرنشین ناخوانده لیگ خورده است؛ میهمانی که از قضا با این ورزشگاه خبرساز بیگانه نیست.

به گزارش ایمنا، ذوب‌آهن از ساعت ۱۶ و ۵۰ دقیقه جمعه در ورزشگاه نقش جهان میزبان پارس جنوبی است. این مسابقه تنها دیدار از هفته دهم لیگ برتر است که در آخرین روز از هفته جاری برگزار می‌شود.

سبزپوشان اصفهانی هفته گذشته بازی ۲ بر صفر برده را با تساوی برابر پدیده عوض کردند تا با قناعت به تک‌امتیاز آن بازی بیرون از خانه از ورود به دایره مدعیان بازبمانند و همچنان در میانه‌های جدول جای خوش کنند.

میهمان ذوب‌آهن اما اکنون در همان جایگاهی قرار دارد که تلاش‌های تیم اصفهانی و البته بسیاری دیگر از تیم‌های مدعی برای رسیدن و حتی نزدیک شدن به آن تا این لحظه به شکست منجر شده است. از ۹ هفته سپری‌شده از لیگ هفدهم پارس جنوبی در ۶ هفته صدرنشین بوده است. به عبارت دیگر، این تیم تازه‌وارد به لیگ برتر در دو، سوم از زمان مسابقات بالاترین رتبه جدول را در اختیار داشته است. البته نباید فراموش کرد که شاگردان مهدی تارتار از نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌شان یعنی پرسپولیس یک بازی بیشتر انجام داده‌اند.

میزبانی از حریفی که برخلاف انتظار طی هفته‌های اخیر جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کرده است به خودی به خود تقابل با آن را ویژه می‌کند اما آنچه بیش از رویارویی با صدرنشین غیرمنتظره لیگ در آستانه این دیدار آن را خاص نمود محل نامعلوم برگزاری‌اش بود.

پس از آغاز عملیات جایگزینی چمن ورزشگاه فولادشهر ذوب‌آهن باید ۲ تا ۳ دیدار خانگی‌اش در لیگ برتر را جایی به غیر از استادیوم اختصاصی خود برگزار نماید. هزینه بالای اجاره ورزشگاه نقش جهان مدیران باشگاه ذوب‌آهن را به صرافت برگزاری دیدارهای خانگی این تیم در ورزشگاه یادگار امام (ره) قم انداخته بود. با وساطت استاندار اصفهان و همکاری مدیرعامل کارخانه فولاد مبارکه اما این اتفاق نامتعارف نیفتاد تا ذوب‌آهن برای اولین بار در دیدار با پارس جنوبی از هفته دهم لیگ برتر در ورزشگاه نقش جهان میزبان شود.

با اینکه ذوب‌آهن در این مسابقه میزبان است اما این دیدار سومین بازی هر ۲ تیم میزبان و میهمان در ورزشگاه نقش جهان پس از بازگشایی مجدد آن محسوب می‌شود. جالب آنکه اگر قرار باشد تنها دیدارهای رسمی ملاک محاسبه قرار گیرد پارس جنوبی حتی نسبت به ذوب‌آهن تجربه بیشتری برای بازی در نقش جهان دارد زیرا برخلاف میزبان که یکی از دفعات حضورش در این استادیوم به شهرآورد دوستانه پیش از شروع فصل مربوط می‌شود هر ۲ مسابقه پارس جنوبی در نقش جهان رسمی بوده که اولی در چارچوب جام حذفی فصل پیش و دومی در قالب لیگ برتر امسال برابر سپاهان برگزار شده است.

ترکیب احتمالی ۲ تیم:

ذوب‌آهن: رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، علی حمام، مهران درخشان‌مهر، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، سیدمحمدرضا حسینی، اسماعیل شریفات، مرتضی تبریزی و استنلی سوارز

پارس جنوبی: محسن فروزان، مجتبی لطفی، ایمان سلیمی، ابراهیم صالحی، مهدی زبیدی، حسین پورامینی، میثم تیموری، فرشاد سالاروند، مجید علیاری، احسان تأییدی و فرشاد محمدی

کد خبر 323797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.