مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) امسال «عصر 14خرداد» برگزار می‌شود

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) گفت:مراسم ١٤ خرداد برخلاف سال‌ها گذشته که از ساعت ٩ صبح تا 11 برگزار می‌شد، امسال به دلیل روزه‌دار بودن مردم و گرمی هوا عصر 14خرداد در حرم امام(ره) برگزار می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری ایمنا، محمدعلی انصاری دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) ظهر امروز در نشست خبری که در محل این ستاد برگزار شد، با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات اظهار داشت: این حضور پرشور نشأت‌گرفته از آگاهی و رشد بالای سیاسی آنان و بزرگ‌ترین دستاورد نهضت مقدس امام و بالاترین سند مردم‌سالاری است.

وی افزود: بدون شک این انتخابات در نوع خودانتخابی کم‌نظیر و بی‌بدیل در تاریخ انتخابات ملت ایران پس از پیروزی انقلاب است و بدون تردید خلق چنین حماسه‌ای که مردم از مجریان و کارگزاران پیشی گرفتند، سند افتخار ملت در پیروی از آرمان‌های امام و دفاع از کیان جمهوری اسلامی و اطاعت از مقام معظم رهبری و بزرگ‌ترین پشتوانه برای دولت تدبیر برای ارائه هر چه بیشتر خدمات به مردم است.

انصاری اضافه کرد: نمی‌توان به‌راحتی تحلیل کرد که چگونه تک‌تک اقشار جامعه نسبت به سرنوشت و کشور و انقلابشان حساسیت دارند و ما نباید در تحلیل‌هایی که نشأت‌گرفته از جناح‌بندی‌ها و رقابت‌های انتخاباتی است با عباراتی نظیر کند و تند و حلال و حرام، حضور مردم را مخدوش کنیم.

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) تصریح کرد: وحدت و اجماع ملی و رأی دادن به کسی که از کانال تائید شورای نگهبان گذشته و حمایت از منتخب ملت وظیفه‌ای است که همه پیروان امام و رهبری بر دوش خود احساس می‌کنند. ما می‌دانیم که دولت و رییس جمهوری نسبت به 70 میلیون انسان، مسئولیت سنگینی بر عهده‌دارند.

انصاری گفت: رئیس‌جمهور صرفاً برای یک جناح نیست بلکه پاسخ‌گوی مطالبات تمام اقشار جامعه است؛ چه آن‌هایی که در انتخابات شرکت کردند و چه آن‌هایی که شرکت نکردند.

وی با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان فرصت طلایی است که مردم ابتدا برداشت‌ها و نظرات امام را نسبت به این ماه و نزول قرآن و لقاءالله درک کنند. برداشت امام از رمضان بسیار متفاوت از برداشت‌های محققان و عرفا است. ضیافت الله ازنظر امام یعنی انسان در ترک شهوات نفسانی حتی در عالم خیال موفق باشد که این مرحله نازل هواها است.

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) پیرامون زمان برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: در سال‌های گذشته زمان اجرای مراسم ١٤ خرداد همیشه از ساعت ٩ صبح تا یازده بود اما امسال به دلیل شرایط روزه‌دار بودن مردم و هوای گرم تابستان برای مردم طاقت‌فرسا است از ١٨ عصر تا ٢٠ در حرم امام برگزار می‌شود.

انصاری بابیان اینکه هرساله ما ازسراسر کشور برای مراسم مهمان‌داریم که بعد از اذان ظهر به استان تهران حرکت می‌کنند و استان‌های هم‌جوار میهمان هستند، گفت: ما هرساله شخصیت‌ها و نخبگان خارجی داشتیم و امسال به دلیل ماه مبارک رمضان مهمان کمتر داریم و عمدتاً سفرا خواهند بود.

وی افزود: پایان مراسم ما در سال‌های پیش ساعت ١١ قبل از ظهر بوده و مراسم پذیرایی در محل ما برنامه‌ریزی مفصل کردیم که همه زائران و میهمانان و شخصیت‌ها میهمان امام راحل و در کنار خادمان امام (ره) باشند.

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) بابیان اینکه سخنران مراسم ١٤ خرداد مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هستند و همه از رهنمود ایشان استفاده خواهیم کرد، تصریح کرد: امسال جمعیت مهمانان ما ٢٥٠ هزار نفر که عمدتاً از استان تهران، البرز، قم و بخش‌های استان سمنان و اصفهان خواهند بود و قریب به ١٠ هزار نفر نیرو آموزش‌دیده بسیجی و سپاهی مسئولیت رفاهی برای مردم را بر عهده‌دارند.

وی افزود: بیمارستان‌های تهران آماده خدمات به مصدومان احتمالی است و دارو و پزشک کافی برای هرگونه حوادثی در نظر گرفته‌شده است. همچنین٢٠٠ هزار متر سایبان همراه با زیرانداز و قرار دادن پک‌های غذایی که شامل افطار و شام است را پیش‌بینی کرده‌ایم.

انصاری بابیان اینکه ما همه زائرانی که بنا دارند در مراسم ارتحال امام حرکت کنند را از مبدأ تا مقصد بیمه می‌کنیم ابراز امیدواری کرد که در این مراسم کمترین مصدوم و آسیب‌دیده را داشته باشیم.

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره)  با اشاره به اینکه در این مراسم همه شخصیت‌های نظام حضور دارند و طبیعتاً این مراسم باشکوه ایجاب می‌کند به مسائل امنیتی توجه داشته باشیم، اظهار داشت: در همین راستا کمیته امنیت به ریاست وزیر کشور تشکیل‌شده و دستورالعمل‌های اطلاعاتی را صادر کردند اما تنها توصیه به کمیته امنیت این است که مراسم امام باید یک مراسم روان بدون دغدغه و تکریم زائران و توجه به مسائل امنیتی است.

وی ادامه داد: ما تاکنون ٢٧ مراسم برگزار کردیم و حتی یک توطئه امنیتی در مراسم امام نداشتیم و هر اقدام تخریبی در نطفه خنثی‌شده‌اند و در سال‌های گذشته ما این کار بزرگ را به دلیل تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان انجام دادیم.

انصاری با تأکید بر اینکه ما به دنیاخواهیم داد که ٢٨ سال از رحلت امام گذشته اما مردم تهران با زبان روزه همچنان وفادار به امام هستند، خاطرنشان کرد: ما ١٠ عنوان کتاب از اندیشه‌های امام و ٧ عنوان نشریه ویژه جوانان، نوجوانان، کودکان، دانش آموزان و دانشجویان برای توزیع بین زائرین آماده کرده‌ایم.

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره)  بابیان اینکه اقلیت‌های دینی ما از روزی که انقلاب به پیروزی رسید در کنار امام (ره) بودند و دیدار رهبران آنان با امام (ره) بودند ستودنی است، اظهار داشت:  ما در معابد جامعه زرتشتیان و در کلیساهای مربوط به ارامنه و مسیحیان و حتی در این شب‌های ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه‌ای شاهد هستیم و حضور گسترده آنان در صف زائران امام کاری ستودنی است.

وی افزود: از فردا شب گروه‌های دانشگاهی در حسینیه جماران حضور و با سید حسن خمینی دیدار و نماز را در حسینیه جماران برپا می‌دارند و افطار را نیز مهمان سفره امام راحل خواهند بود

انصاری بابیان اینکه ملت ایران پشتیبان ملت فلسطین است و با امریکا و رژیم صهیونیستی دشمنی عمیق دارد، تصریح کرد: هیچ دولتی و ملتی مبارزه آشتی‌ناپذیر خود با صهیونیسم و استکبار جهانی و امریکا را فراموش نخواهد کرد.

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره)   تأکید کرد: ملت ایران در روز قدس و در ماه مبارک رمضان به ترامپ و امثال ترامپ نشان دادند آنچه درصحنه سیاسی ایران می‌درخشد مبارزه با استکبار خواهد بود.

کد خبر 304751

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.