امسال؛ کلنگ عملیات اجرایی تراموای شهر ارومیه به زمین می خورد

ارومیه - شهردار ارومیه اعلام کرد: کلنگ عملیات اجرایی فاز اول تراموای شهر ارومیه به طول 9 کیلومتر در سال 96 به زمین می خورد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ارومیه؛ محمد حضرت پور، شهردار ارومیه  با اشاره به افق 1404 و تحقق شهر سالم با توسعه حمل و نقل ریلی، بیان کرد: برابر با کارشناسی های صورت گرفته بهترین راهکار برای توسعه حمل و نقل ریلی در ارومیه راه اندازی تراموای شهری است تراموای که هم اینک در 67 درصد شهر های دنیا از آن استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه مطالعات اجرای تراموای شهر ارومیه به اتمام رسیده است، گفت: امسال فاز اول تراموای شهر ارومیه وارد فاز اجرایی می شود.

حضرت پور با اعلام اینکه تراموا با استفاده از منابع خارجی در ارومیه گشایش می یابد، بیان کرد: اعتبار اولیه برای راه اندازی آن 360 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت در تامین بودجه تراموا اعتباری هزینه می کند، گفت: تاکنون در سیاست های دولت حمایت ها از حمل و نقل ریلی برای جمیعت کمتر از یک میلیون نفر پش بینی نشده است .

 شهردار ارومیه با اشاره به کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر با راه اندازی تراموای شهری، اظهار کرد: ترموای شهر ارومیه در هر ساعت 8 هزار نفر را در محدوده شهری جابجا  خواهد کرد.

وی گفت: دو سال زمان برای اتمام و به بهره برداری رسیدن تراموا شهر ارومیه زمان نیاز است.

شهردار ارومیه با بیان اینکه اولین ایستگاه تراموا از فلکه دریا آغاز می شود، اظهار کرد: ترموا از مسیر های چون بلوار هفت تیر، 17شهریور، خیابان طالقانی، خیابان امام(ره)، خیابان امینی، مدرس ، بلوار استاد شهریارعبور و ایستگاه پایانی آن روبروری استخر مخابرات خواهد بود.

وی تاکید کرد: ارومیه و تبریز جزو اولین شهر ها ی خواهند بود که ناوگان حمل و نقل عمومی آن به تراموا مجهز می شود.

کد خبر 302764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.