روابط اقتصادی تایلند و ایران عمیق‌تر شود

رییس کمیسیون اقتصادی و مالی مجمع قانون‌گذاری تایلند با بیان اینکه ایران و تایلند در ابتدای راه توسعه روابط اقتصادی‌اند، گفت: دو کشور می‌توانند روابط اقتصادی عمیق‌تر با یکدیگر در زمینه های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و خدماتی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، "چان" که به همراه ۸ عضو پارلمان تایلند در اتاق بازرگانی اصفهان حضور داشت، تصریح کرد: تایلند به عنوان دروازه ورود به شرق آسیا و ایران به عنوان دروازه ورود به آسیای میانه می‌توانند روابط اقتصادی و سرمایه گذری تنگاتنگی داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل فدراسیون صنایع تایلند گفت: بیش از ۵۰ سال است این فدراسیون مشغول به فعالیت در بازارهای بین‌المللی است و امیدواریم با اتاق بازرگانی اصفهان روابط نزدیکی تعریف شود.

رییس کمیسیون اقتصادی و مالی مجمع قانون‌گذاری تایلند هدف از سفر هیات پارلمانی تایلند به ایران را جمع‌آوری اطلاعات و مذاکره با مقامات ایرانی برای افزایش حجم تجارت دو کشور برشمرد.  

نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این دیدارپف گفت: استان اصفهان با تولید ۷ میلیون تن فولاد و دارا بودن  بزرگ‌ترین پالایشگاه و پتروشیمی زمینه مناسبی برای همکاری با تایلند دارد.

مصطفی رناسی گردشگری را یکی از مزیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری اصفهان برشمرد و افزود: گردشگران تایلند می‌توانند از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی اصفهان بازدید کنند.

وی خواستار برگزاری نمایشگاه متقابل در بانکوک و اصفهان از توانمندی‌های دو طرف شد و بیان داشت: تبادل هیات های تجاری و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری اصفهان و تایلند می‌تواند به توسعه روابط اقتصادی منجر شود.

کد خبر 301784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.