بوئینگ نخستین هواپیمای خود را فروردین ۹۷ به ایران ایر تحویل می دهد

مدیرعامل هواپیمایی ‌جمهوری اسلامی ایران(هما) با بیان این که وارد نشدن بوئینگ ۷۷۷ به ایران به دلیل ناتوانی مالی این شرکت نیست، گفت: براساس قرارداد ایران ایر با کمپانی بوئینگ نخستین فروند از سری هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ در اواخر فروردین ماه ۱۳۹۷ تحویل ایران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، «فرهاد پرورش» افزود: بوئینگ به تازگی پیشنهاد خرید یک فروند هواپیمایی را که شرکت (ترکیش ایرلاینز) از خرید آن انصراف داده بود به ایران مطرح کرد و ما ضمن استقبال از پیشنهاد بوئینگ بررسی‌های فنی و تخصصی را انجام دادیم، اما پس از بررسی‌های فنی و اقتصادی و درست زمانی که ۹۰ درصد موافق خرید این هواپیما بودیم دیگر این هواپیما موجود نبود.

این مقام مسئول بیان کرد: ایران ایر مشروط به موجود بودن این هواپیما مذاکرات جدید را پذیرفت و در شرایط فعلی که از این نوع هواپیما موجود نیست مذاکرات خود را متوقف کرد.
وی با رد اخبار برخی رسانه‌ها در خصوص ناتوانی مالی هما برای خرید بوئینگ ۷۷۷ به عنوان دلیل اصلی لغو خرید، گفت: اینکه هما نتوانسته است شرایط را برای تامین مالی این هواپیما فراهم کند، موضوعیت ندارد.
مدیرعامل ایران ایر در ادامه با اشاره به قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ای تی آر (ATR) گفت: این شرکت سازنده هواپیما تا سه هفته‌ دیگر ۴ فروند از هواپیماهای ای. تی. آر سفارشی خود را تحویل ایران ایر می دهد.
پرورش همچنین با رد اخباری در خصوص تحویل هواپیماهای ای. تی. آر تا یک هفته دیگر گفت: همان طور که اعلام کرده بودم از تاریخ یک ماهه تحویل هواپیماهای ای. تی. آر به ایران یک هفته گذشته و بنابراین ایران ایر تا سه هفته دیگر ۴ فروند ای. تی. آر تحویل می‌گیرد.
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچنین درباره آخرین وضعیت مذاکرات با شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت‌هانزا گفت: چندی پیش تفاهم‌نامه‌ای با لوفت هانزا در زمینه آموزش فنی و عملیاتی، کترینگ (تامین غذا) و اصلاح ساختار شرکت و هم‌چنین همکاری‌های بازرگانی منعقد کردیم. این تفاهم‌نامه در بخش بازرگانی، نماد مشترک(code-share ) اخیرا به مرحله اجرا رسید و هم اکنون در سایر بخش‌ها مذاکرات ادامه دارد.
پرورش گفت: در حال حاضر پیشرفت خوبی برای مسائلی همچون تعمیر، نگهداری، آموزش خلبانی و کترینگ با لوفات‌ هانزا کسب کرده‌ایم که احتمالا به همکاری‌های بیشتر ما منجر خواهد شد.

کد خبر 300333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.