داخلی خبر اقتصادی

کد مطلب : 89938
عیدانه دولت، حداقل ۵ درصد  تورم را افزایش می‌دهد


نماینده مردم فلاورجان در مجلس:
عیدانه دولت، حداقل ۵ درصد تورم را افزایش می‌دهد
خبرگزاری ایمنا: نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: عیدانه ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی دولت به مردم در روزهای پایانی سال، حداقل ۵ درصد موجب افزایش تورم می شود.


چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۰
سیدناصر موسوی لارگانی در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا با اشاره به این که کمک نقدی دولت موجب افزایش قدرت خرید مردم و در نهایت افزایش قیمت ها می شود، اظهار داشت: صحبت از پرداخت عیدانه دولت به مردم هم اکنون نیز موجب تورم روانی شده است.
وی افزود: روز بعد از واریز ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومانی عیدی دولت به مردم به طور علنی شاهد افزایش قیمت ها خواهیم بود.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس با تاکید بر این که کمک ۷۰ هزار تومانی به مردم در آستانه عید راهگشای مشکلات آنان و گرانی افسار گسیخته بازار نیست، تصریح کرد: متاسفانه با اثر روانی این کمک قبل از پرداخت آن، طی دو هفته گذشته شاهد افزایش نرخ مرغ، گوشت و برنج در بازار شده ایم.
وی با بیان این که بهتر بود این کمک در قالب سبد کالا به مردم تحویل داده می شد، بیان داشت: زمانی که قیمت هر کیلو برنج بالای ۵ هزار تومان است کمک ۷۰ هزار تومانی نمی تواند مشکلات مردم را حل کند و فقط منجر به افزایش نقدینگی و سیر صعودی تورم می شود.
موسوی با اشاره به این که بانک مرکزی نرخ تورم را ۲۸ درصد اعلام کرده است، تاکید کرد: تورم واقعی ایران بیش از رقم اعلام شده است و با پرداخت عیدانه دولت در آستانه روزهای پایانی سال سیر صعودی نرخ تورم افزایش خواهد یافت.
Share/Save/Bookmark
سارا
۱۳۹۱-۱۲-۰۱ ۰۹:۲۸:۵۲
واقعابراتون متاسفم
۱۳۹۱-۱۱-۲۵ ۱۰:۴۸:۲۵
خودتون پیشنهاد می کنید خودتونم رد می کنید عجب