کد مطلب : 41981
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مهردشت افتتاح شد


دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مهردشت افتتاح شد
خبرگزاری ایمنا: دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مهردشت با حضور رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی استان و دبیر منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح شد .


يکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۹
به گزارش ایمنا حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان در سخنانی گفت : علم اولین مقوله ای است که دین اسلام به آن توجه خاصی داشته و این مهم با نزول سوره قلم در قرآن کریم به مومنان متذکر شده است .
وی گفت : فراگیری علم و ایجاد مراکز دانشگاهی در کشور ما به یک پدیده مورد مقبول جامعه تبدیل شده که بانیان راه اندازی مراکز آموزشی و دانشگاهی ثمره عمل خود را در باقیات و صالحات در دنیای اخروی می بینند .
حجت الاسلام و المسلمین میردامادی در ادامه با اشاره به گذشت بیش از ربع قرن از تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در کشور گفت : این دانشگاه با کمک یک میلیون تومانی حضرت امام (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و هم اکنون با حمایت مسوولین نظام و تلاش های بی وقفه مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی این دانشگاه به بزرگترین مرکز آموزش عالی حضوری در جهان تبدیل شده است .
وی افزود : ثمرات و برکات دانشگاه آزاد اسلامی بر کسی پوشیده نیست و این دانشگاه از زمان تاسیس خود تاکنون حدود دو میلیون دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل و بیش از یک میلیون دانشجو در حال تحصیل می باشند که اگر دانشگاه آزاد اسلامی نبود خروج دانشجویان از کشور جهت فراگیری علم ضمن خروج ارز و فرار مغز ها ، بحرانهای فرهنگی و اجتماعی را شاهد بودیم .
میردامادی در ادامه با اشاره به ارتقاء کیفیت آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی گفت : در سال های اخیر مسؤولان این دانشگاه کمتر به دنبال ایجاد دانشگاه های جدید بوده اند و بیشترین همت خود را در جهت ایجاد رشته های تحصیلات تکمیلی و بالا بردن سطح کیفیت آموزش عالی به کار برده اند .
رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان در ادامه با اشاره به کمک مردم و خیرین در ایجاد و راه اندازی این مرکز دانشگاهی گفت : توجه مردم این شهر به دانش و دانشگاه ، نشانگر فرهنگ و تمدن غنی مردم این شهر می باشد که جای تقدیر و تشکر دارد .
وی ادامه داد : همین روحیه علم خواهی و فراگیری دانش است که مردم این شهر را بر آن داشته که به فکر تاسیس دانشگاه و حمایت برای ارتقاء جایگاه آن را بر خود لازم بدانند و این جای شکر دارد که دانشگاه آزاد اسلامی می تواند پاسخگوی نیاز های آموزشی و فرهنگی این منطقه باشد . وی افزود : عشق و علاقه مردم به دانشگاه آزاد اسلامی نشانه علاقه خداوند به دانشگاه آزاد اسلامی است .
دکتر مهران مجلسی دبیر منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از همت والای مردم و خیرین مردم این شهر در تاسیس و راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مهردشت گفت : تاسیس این دانشگاه در سال ۸۴ توسط هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مصوب گردید و فعالیت های اداری و اجرایی جهت راه اندازی این دانشگاه با دستور رئیس منطقه جناب آقای دکتر مظاهری از اواخر فروردین ماه سال جاری با تشکیل هیات موسس آغاز شد .
دکتر مهران مجلسی افزود : اختصاص زمین و تهیه و تجهیز امکانات جهت راه اندازی این مرکز دانشگاهی در حدود ۳ ماه یک جهاد علمی بوده که این برگ زرینی در دفتر افتخارات این شهر می باشد .
وی افزود : دانشگاه آزاد اسلامی مر کز مهردشت با حمایت ویژه و رهنمود های دکتر مظاهری معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین به پشتوانه تلاشهای بی وقفه هیات موسس شکل گرفته است و منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی از تمام توان خود برای اختصاص رشته های مناسب و ارتقاء رتبه آموزشی آن در حداقل زمان ممکن استفاده می نماید . و امیدوار است این مرکز دانشگاهی در آینده نزدیک به واحد دانشگاهی مستقل ارتقاء یابد .
دبیر منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به برخی از افتخارات و توانمندیهای این دانشگاه در صحنه های ملی و بین المللی اشاره کرد و گفت : بیش از چهارصد واحد و مرکز دانشگاهی در داخل کشور و شش واحد دانشگاهی در خارج از کشور عضویت در اتحادیه دانشگاه های جهان اسلام سبب شده دانشگاه آزاد اسلامی به بزرگترین دانشگاه حضوری در جهان تبدیل شود .
دبیر منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به شعار دهه سوم دانشگاه آزاد اسلامی به نام دهه ارتقای کیفیت آموزش نام گرفته است گفت : کلیه واحدها و مراکز دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی منطقه چهار با بهره گیری از هیات علمی توانمند و تجهیز کارگاهها و آزمایشگاهها در مسیر رشد و تعالی آموزش عالی پیشتاز هستند .
در ابتدای این آئین مهندس مجتبی ملااحمدی نماینده هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مهردشت در سخنانی ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت مدیران منطقه ۴ دانشگاه آزاد اسلامی و مردم شهر در تاسیس این مرکز دانشگاهی گفت : هم اکنون این مرکز دانشگاهی در ساختمان استیجاری به متراژ ۴ هزار متر مربع با دو رشته کاردانی و شش رشته کارشناسی با پذیرش بیش از ۳۰۰ دانشجو کار خود را از ترم مهرماه آغاز خواهد کرد و با تصویب طرح جامع شهر ، عملیات ساختمانی احداث ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی این مرکز در زمینی به مساحت ۲۷۶ هکتار در مهرماه سال جاری آغاز می گردد .
ملااحمدی در ادامه با اشاره به مجموعه اقدامات هیات موسس و مردم خیر شهر در تسریع راه اندازی این مرکز دانشگاهی گفت : تشکیل چهار کمیته اجرایی ، مالی ، آموزشی و عمرانی و پیرو آن تشکیل حدود ۴۵۰۰ نفر ساعت جلسه اعضاء کمیته های یاد شده موجب ایجاد یک حرکت عظیم جهاد علمی در این شهر شد و هم اکنون با تاسیس و راه اندازی این مرکز دانشگاهی شاهد به ثمر نشستن نتیجه تلاش های همکاران در کمیته های مختلف هستیم .
وی در ادامه با اشاره به حمایت های بی دریغ دکتر مظاهری معاون فرهنگی دانشگاه و رئیس منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی گفت : در راستای راه اندازی این دانشگاه رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد استان و دبیر و کارکنان منطقه ۴ دانشگاه آزاد اسلامی از تمام توان خود در جهت تسریع در راه اندازی دانشگاه استفاده کردند .
وی ادامه داد : وجود قطب بزرگ صنعتی در این شهر و موقعیت استراتژیک این شهر در واقع شدن در مرکز ۷ شهرستان و جمعیت بالغ بر ۳۰ هزار نفر در منطقه مهردشت و تحت پوشش داشتن حدود ده روستا در این بخش می تواند دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهق به زودی به یک قطب آموزش عالی در شهرستان و غرب استان تبدیل شود .
نماینده هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی این مرکز در ادامه با شاره به تجهیز امکانات لازم آموزشی برای راه اندازی این واحد آموزشی گفت : علاوه بر اختصاص زمین برای احداث برای احداث ساختمان جدید ، خرید دو دستگاه خودروی سواری به ارزش ۲۲۰ میلیون ریال ، تجهیز کلاسها و سایت آموزشی با اعتبار حدود دو میلیارد ریال از جمله اقدامات هیات موسس جهت راه اندازی این واحد آموزشی بوده است .
وی در ادامه با اشاره به قدمت آموزشی در این شهر گفت : اولین مرکز آموزشی در سال ۱۳۰۶ در شهر دهق تاسیس شده و تاکنون این شهر بالغ بر سیصد نفر فارغ التحصیل در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد تحویل جامعه داده است .
در ادامه این مراسم کلنگ احداث ساختمان دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مهردشت با حضور مدیران و مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی و شهر دهق به زمین زده شد .
Share/Save/Bookmark