کد مطلب : 105667
آموزش و پرورش، آغاز مسیر توسعه کشورها است


در جلسه کمیته برنامه ریزی آموزش و پرورش کاشان:
آموزش و پرورش، آغاز مسیر توسعه کشورها است
خبرگزاری ایمنا: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بدون تردید، مسیر توسعه و پیشرفت کشورها در هر عصری و نسلی از آموزش و پرورش آغاز می شود.


چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۴

به گزارش خبرنگار ایمنا از کاشان، عباسعلی منصوری در جلسه کمیته برنامه ریزی مدیریت آموزش و پرورش کاشان افزود: سنگ بنای پیشرفت و توسعه نظام آموزش و پرورش نیز آموزش هایی است که دانش آموزان در مدرسه های دوره ابتدایی فرا می گیرند.
وی تصریح کرد: حتی دولت آمریکا، که آن را دشمن درجه یک می دانیم، بیش از 5/6 درصد بودجه خود را به تحقیق و پژوهش اختصاص می دهد و با برنامه های استکباری، نخبگان و اندیشمندان جهان را جذب می کند. 
نماینده شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به روند روز افزون پیشرفت های علمی دنیا و فناوری های مدرن، مسوولیت در آموزش و پرورش، اهمیت و جایگاه ویژه ای پیدا می کند که باید مورد توجه قرار گیرد. 
وی اظهار داشت: مسوولیت در هر دوره ای، امانتی در دست مسوولان است که تاریخ، در مورد عملکرد ما قضاوت خواهد کرد پس باید آن گونه انجام وظیفه کنیم که نام و یاد نیکی به یادگار بگذاریم.
حسین حنطه ای مدیر آموزش و پرورش کاشان نیز در این نشست گفت: برنامه ریزی و حرکت در آموزش و پرورش بر مسیر اعتدال همه جانبه و توسعه تمام حوزه های این شهرستان پهناور بوده است.
وی افزود: توزیع خدمات و امکانات با وجود گستردگی حوزه جغرافیایی شهرستان کاشان و کمبود امکانات در همه مناطق شهری و روستایی به گونه ای متوازن انجام شده است تا حقی ضایع نشود. 
مدیر آموزش و پرورش کاشان تصریح کرد: اولویت توزیع خدمات به مناطق محروم سبب رشد کمی و کیفی آموزش و پرورش در این مناطق شده است به طوری که دانش آموزان مدارس جوشقان قالی و مشهد اردهال صاحب رتبه های دو رقمی در آزمون سراسری شده اند و در مسابقات علمی، ورزشی و فرهنگی به مقام های برتر رسیده اند.
به گفته وی، رشد ۵/۵ درصدی قبولی در امتحان های نهایی سال سوم متوسطه، کسب رتبه اول آزمون سراسری رشته ریاضی و آموزشکده های فنی و حرفه ای، رتبه سوم جشنواره خوارزمی و ۸۹ رتبه زیر هزار آزمون سراسری سال ۹۱ از جمله موفقیت هایی بوده است که توسط فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان کاشان کسب شده است.
حنطه ای بیان داشت: طی پنج سال گذشته، بنیاد گذاری، تکمیل و ساخت بیش از ۳۰ باب مدرسه، ۱۳ مجموعه ورزشی و احیا و بهسازی فضای فیزیکی ۲۲۵ مدرسه در حوزه جغرافیایی شهرستان کاشان از جمله اقدام های مدیریت آموزش و پرورش است./30

Share/Save/Bookmark