کد مطلب : 45255
کشک خشک، سلطان منابع پروتئینی است


شنیدنی های خواص خانواده لبنیات؛
کشک خشک، سلطان منابع پروتئینی است
۵۵ درصد وزن کشک خشک، حاوی پروتئین است
خبرگزاری ایمنا: رییس دانشکده بهداشت و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه که ۵۵ درصد وزن کشک خشک، حاوی پروتئین است آن را به عنوان غنی ترین منبع پروتئینی در میان مواد غذایی دانست.


پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۰
 به گزارش ایمنا، دکتر محمد حسن انتظاری با بیان اینکه کشک در گروه لبنیات قرار می گیرد، گفت: کیفیت پروتئین کشک بالا بوده و از نظر وجود مواد معدنی به خصوص کلسیم و پروتئین ماده غذایی فوق العاده ای به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه کشک از شیر هنگامی که به صورت ماست در آمده و آب و چربی آن گرفته شده تهیه می شود، تاکید کرد:۵۵ درصد وزن کشک خشک، حاوی پروتئین است و به عنوان غنی ترین منبع پروتئین در میان مواد غذایی که مورد مصرف قرار می گیرند، محسوب می شود، در حالی که ۲۰ درصد وزن گوشت، پروتئین بوده و این میزان در شیر سه درصد و در قارچ سه تا چهار درصد است.
به گفته رییس دانشکده بهداشت و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بهتر است کشک خشک در روز به میزان دو تا سه عدد به اندازه گردو مصرف شود، مصرف آن برای همه افراد مناسب است و هیچ ضرری برای آنها ندارد فقط گاهی اوقات به دلیل اینکه بیش از حد به آنها نمک اضافه می شود، مناسب نیستند اما نوع کم نمک آن بسیار مفید بوده و جایگزین خوب و مناسبی برای خانواده لبنیات محسوب می شود.
انتظاری با یادآوری این نکته که کشک مایع آلودگی باکتریایی پیدا می کند بنابراین برای احتیاط بهتر است پیش از مصرف جوشانده شود، اظهار کرد: افرادی که به عنوان مثال با عدم تحمل شیر مواجه هستند می توانند از کشک خشک استفاده نمایند.
وی کشک خشک را به عنوان ماده غذایی کم کالری که فاقد چربی بوده و بنابراین مصرف آن برای افراد چاق مفید است، دانست و افزود: این دسته از افراد با مصرف کشک به سمت مصرف هله هوله ها و مواد غذایی چاق کننده نمی روند و نیازشان به تامین پروتئین برطرف می شود و به این ترتیب استفاده از کشک جایگزین مواد مضر پر چربی می شود.
رییس دانشکده بهداشت و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عنوان داشت: کشک نمی تواند صد در صد جایگزین شیر و ماست شود زیرا وقتی که خشک می شود، مقداری از ویتامین B۲ آن کاهش می یابد ولی می توان به عنوان بهترین منبع تامین کننده پروتئین و کلسیم روی آن حساب کرد زیرا کمیت و کیفیت ( به خوبی جذب می شود) پروتئین آن بسیار عالی است.
انتظاری با بیان اینکه بهتر است خانم ها و آقایان در طول روز نصف قوطی کبریت کشک خشک معادل یک لیوان شیر یا ماست مصرف نمایند، خاطرنشان کرد: توصیه می شود در مصرف خانواده لبنیات تنوع رعایت شود و تنها کشک یا شیرمورد استفاده قرار نگیرند.
وی تاکید داشت: بهتر است شش گروه مواد غذایی که شامل گروه لبنیات، میوه جات، سبزیجات، نان، گوشت و چربی ها است استفاده نمایند و هیچ یک از برنامه غذایی روزانه افراد حذف نشوند.
رییس دانشکده بهداشت و تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین در خصوص قارا یا قره قوروت گفت: قارا ماده غذایی سرگرم کننده است و قره قروت استفاده عام ندارد و جزو طبقه بندی فرآورده های شیری قرار نمی گیرد.
انتظاری با اشاره به این نکته که ماده اصلی قارا آرد است و با اضافه شدن دوغ به آن تبدیل به ماده خوشمزه و ترش می شود، بیان داشت: با این وجود، مصرف آن کم است و فقط به عنوان ماده ای بی ضرر و خوشمزه مورد استفاده قرار می گیرد و نقشی در کم کردن پوکی استخوان نداشته و مادهخ مفیدی محسوب نمی شود.
Share/Save/Bookmark
۱۳۹۰-۰۷-۱۶ ۰۸:۳۴:۳۰
باسلام ازمسئولین محترم رفاه درخواست میشود این قبیل توصیه ها را سرلوحه برنامه تنظیم چاشتی روزانه پرسنل قرار دهند وحتی المقدور مصرف قند را باتغذیه ای دیگر که مضر برای پرسنل کم تحرک میباشد تغییر دهند =بدانید علت کم تحرکی عدم درآمد کافیست زیرا کارمند مجبور است بدلیل تامین امرار معاش سالم شغل دوم داشته باشد که مسلماآن شغل نیز تاحدودی بدون تحرک جسمی (رانندگی-ویاکاردفتری )میباشد منهایتابعدازبازنشستگی تمامی مریزیها رابرای خانواده ب ارمغان میآورد ودرنهایت مرد در زندگی بی اعتبار 000وبی احترام میشود لطفا بررسی .مطالعه واقدام فرمائید