تیتر سه سرویس

 • بحران اب در کيپ تاون

  کیپ تاون در کابوس روز صفر آبی

  کیپ تاون یکی از شهرهایی است که به شدت تحت تأثیر خشکسالی با بحران مواجه شده است. این شهر روز صفر آبی اش را در تابستان امسال پیش بینی کرده است. روزی که دیگر هیچ قطره آبی در شیرهای آب شهری وجود نخواهد داشت.

 • شهر هوشمند

  ما و گزینه‌های شهرهای آینده

  آیا شهر هوشمند تنها گزینه ما برای آینده است؟ مرجان جلوه نژاد، کارشناس ارشد «معماری خودکفا» می گوید که شهرهای آینده تنها منحصر به شهر هوشمند نیست. او معتقد است در شرایط کنونی گزینه های بهتری برای کلانشهرهای ایران وجود دارد که شهر ساختگرا یکی از آنهاست.

 • ميزگرد فضاي سبز

  فضای سبز اصفهان؛ نیازمند راهبردی نو

  میزگردی با حضور رئیس سازمان پارکها و فضای سبز اصفهان و سه تن از کارشناسان برجسته در حوزه آب و محیط زیست به چالش ها و راهکارهای عملی در خصوص شرایط بحرانی حفظ فضای سبز اصفهان پرداخته است.

 • شهرنشيني

  حاشیه‌نشینی؛ از منظری دیگر

  حاشیه نشینی یک بحران فراگیر شهری در عرصه جهانی است. کتاب «سیاره حاشیه‌نشینی: شهری ساختن جهان از بیرونِ اینجا» نوشته راجر کیل تلاش می‌کند دیدگاه‌های جدیدی را در خصوص این حاشیه‌نشینی‌ها مطرح کند.

 • ليون تونل

  نوآوری و تخیل: راهکارهایی برای آینده شهری پایدار

  چه چیزی باعث می شود یک شهر جان سخت‌تر و پایدارتر باشد؟ در دنیایی که با دو چالش افزایش شهرنشینی و تغییرات آب و هوایی مواجه شده، مهم است که برای شهرها فکر چاره‌ای شود تا بتوانند با فشارهایی که این تغییرات به بار می آورند مواجه شوند.

 • شهرگاه1

  شهرگاه متولد شد

  شهرگاه یک نشریه الکترونیک در حوزه مدیریت شهری است که توسط خبرگزاری ایمنا در اصفهان انتشار می یابد.