بسته خبری جامعه

کشف چمدان حاوی ۱۰ کیلوگرم تریاک و سقوط و فوت شهروند ۵۱ ساله در چاه آب ۳۱ متری از مهم‌ترین اخبار انتظامی استان اصفهان طی ۲۴ ساعت اخیر بود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ سعید سلیمیان، رییس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از همشهریان مبنی بر سرقت خودروی آنها توسط ۳ فرد ناشناس، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های به‌ عمل‌آمده مشخص شد این سارقان بامالکان خودروهای فروشی در سایت دیوار تماس و پس از نوشتن قولنامه و اخذ وکالت تعویض پلاک از فروشنده او را فریب می‌دادند و خودرو را سرقت می‌کردند.

سرهنگ سلیمیان گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام یک سری کارهای تخصصی موفق شدند ۳ سارق را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی آنها را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی افزود: افراد دستگیر شده به سرقت ۱۱ دستگاه خودرو شامل اپتیما، هیوندای آزرا، ام وی ام، پراید، پژو پارس، سمند و پراید به ارزش ۳ میلیارد ریال اعتراف کردند.

سقوط شهروند اصفهانی در چاه آب

سرهنگ حسن یار دوستی، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان اظهار کرد: درپی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سقوط فردی در چاه آب در یکی از مناطق شهر "اصفهان" بلافاصله گروه گشت انتظامی این فرماندهی به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: مأموران اعزامی به محل حادثه مشاهده کردند فردی ۵۱ ساله در اثر بی‌احتیاطی به داخل چاه آب ۳۰ متری سقوط کرده و متأسفانه جان خود را از دست‌ داده است.

سرهنگ یار دوستی ادامه داد: جسد متوفی توسط مأموران اداره آتش‌نشانی به بیرون از چاه انتقال و در نهایت به پزشکی قانونی منتقل شد.

توقیف محموله میلیاردی دوربین دید عقب خودرو در شهرضا

سرهنگ محمدحسین بابا کلانی، فرمانده انتظامی شهرضا گفت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید "امامی" شهرستان "شهرضا" حین بررسی مدارک و محموله‌های خودروهای عبوری از ایستگاه، یک دستگاه کامیونت را متوقف کردند.

وی ادامه داد: این خودرو که از جنوب کشور به مقصد "تهران" در حرکت بود حامل ۱۰ هزار و ۷۹۸ عدد دوربین خارجی دید عقب خودرو بود که راننده مدارک گمرکی را ارائه نداد.

سرهنگ بابا کلانی با اشاره به توقیف خودرو و محموله، بیان داشت: محموله کشف‌ شده توسط کارشناسان ۲ میلیارد ریال ارزش‌گذاری شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا در پایان از دستگیری راننده و تحویل او به مراجع قضائی خبر داد و خاطرنشان کرد: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور ضربه مستقیم می‌زند که از تمام مردم تقاضا می‌شود هرگونه اخبار در خصوص کالای قاچاق را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری ۸ سارق و کشف ۱۶ دستگاه وسیله نقلیه مسروقه در اصفهان

سرهنگ حسن یار دوستی، فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان اظهار کرد: روز گذشته طرح ضربتی پلیس اصفهان برای پیشگیری از سرقت خودرو و برخورد با سارقان به‌طور هم‌زمان در شهر "اصفهان" اجرا شد.

وی افزود: درنتیجه اجرای این طرح تعداد ۱۲ دستگاه خودرو و ۴ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: از دیگر دستاوردهای این طرح ضربتی دستگیری ۸ سارق حرفه‌ای وسایل نقلیه و تحویل آن‌ها به مراجع قضائی بود.

یار دوستی تصریح کرد: وسایل نقلیه کشف‌شده پس از طی مراحل قانونی به مالکان آن‌ها بازگردانده می‌شود.

کشف محموله زغال بلوط قاچاق دردهاقان

سرهنگ اسماعیل پریشانی، فرمانده انتظامی شهرستات دهاقان اظهار کرد: روز گذشته مأموران پلیس آگاهی شهرستان "دهاقان" حین اجرای طرح کنترل خودروهای عبوری از محور "بروجن –دهاقان" یک دستگاه کامیون بنز را جهت بررسی مدارک و محموله متوقف کردند .

وی افزود: در بررسی اولیه راننده خودرو اعلام کرد ،محموله یونجه خشک‌شده حمل می‌کند که در بازرسی دقیق مقدار ۳ تن و ۶۱۰ کیلوگرم زغال بلوط قاچاق کشف شد.

سرهنگ پریشانی افزود: ارزش محموله کشف‌شده توسط کارشناسان ۱۵۰ میلیون ریال اعلام‌شده است .

فرمانده انتظامی شهرستان دهاقان در پایان اظهار داشت : در این رابطه ۲ قاچاقچی دستگیر و برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

پرونده سارقان زورگیر بسته شد

سرهنگ رجبعلی مختاری، فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر اظهار کرد: در پی وصول شکایاتی مبنی بر سرقت توأم با خشونت و ضرب شتم در شهر "شاهین‌شهر" بررسی موضوع در دستور کار مأموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: گروه گشت انتظامی حین گشت زنی این ۲ سارق را حین سرقت از فردی مشاهده و وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: سارقان که متوجه حضور مأموران شدند قصد متواری شدن داشتند که در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

سرهنگ مختاری اضافه کرد:افراد دستگیرشده به ۸ مورد سرقت با این شیوه از شهروندان اعتراف و انگیزه خود را تأمین مخارج اعتیاد اشان اعلام کردند.

کشف چمدان تریاکی در اتوبوس مسافربری

وی  اظهار کرد: همچنین مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "شاهین شهر" یک دستگاه اتوبوس مسافربری را جهت کنترل و بازرسی متوقف کردند.

مختاری با اشاره به اینکه این خودرو از جنوب کشور به مقصد "تهران" در حرکت بود، افزود: در بازرسی از چمدان یکی ازمسافران مقدار ۱۰ کیلو گرم تریاک کشف شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد : دراین رابطه پرونده تشکیل و این سوداگر مرگ برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =