محسن هاشمي

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اقدامات تعدادی از جوانان که بر اثر هیجانات دست به اقدامات تفرقه افکنانه می‌زنند متاثر از سخنانی است که از سوی برخی از سخنرانان و چهره‌های سیاسی و اجتماعی و در تریبون‌های عمومی و فضای مجازی منتشر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی اظهار کرد: اگر ما مدعی هستیم که سیره علوی، الگویی جهانی وماندگار برای اداره جامعه بشری است ، چرا خود در عمل به آن کم توجهیم و کمتر نشانی از عملکرد امیرمومنان در عمل ما هویداست؟ انتظار مردم از مسئولان این است که بجای سخن گفتن فراوان، اندکی عمل کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به روزجهانی قدس اظهار داشت: روزی که بعنوان نماد و سمبل وحدت در جهان اسلام در احقاق حق مردم مظلوم فلسطین ، از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی نامگذاری گردید و ۴ دهه است که هر سال مسلمانان روزه دار در سراسر جهان بخصوص مردم ایران، با حضور پرشور خود این روز را گرامی می دارند.

وی افزود: در کنار زیبایی و عظمت راهپیمایی روزجهانی قدس ، متاسفانه شاهد برخی حرکات وحدت شکنانه وتفرقه انگیز توسط گروهی معدود از افراد بودیم.

هاشمی با بیان اینکه فلسفه و روح حاکم بر روز قدس ، وحدت و همنوایی بر روی اصولی که نه تنها شیعیان و هواداران انقلاب اسلامی، بلکه همه مسلمانان وپیروان فرق و مذاهب گوناگون جهان اسلام را پیرامون محور دفاع از فلسطین و مسجد الاقصی گرد بیاورد، گفت: پس بدترین ضربه به این نمایش جهانی وحدت، کوبیدن بر طبل تفرقه و وحدت شکنی و دمیدن به آتش اختلافات ودشمنی‌های داخلی است.

وی ادامه داد: متاسفانه در این میان، نه تنها به رهنمودهای ماندگار امام خمینی (ره) مبنی بر وحدت کلمه، کم توجهی شد بلکه تاکیدات موکد مقام معظم رهبری نیز بر حفظ یکپارچگی، اتحاد و یکصدایی مردم ومسئولان در برابر دشمنان قسم خورده جهان اسلام وایران اسلامی نیز نادیده گرفته شد که امیدواریم کسانی که مدعی ولایتمداری هستند، خود پیشرو حفظ وحدت باشند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران اقدامات تعدادی از جوانان وافراد پرشور که بر اثر هیجانات دست به اقدامات تفرقه افکنانه می‌زنند را متاثر از  سخنانی دانست که از سوی برخی از سخنرانان و چهره‌های سیاسی و اجتماعی و در تریبون‌های عمومی و فضای مجازی منتشر می‌شود و در آن، رکن رکین وحدت و همدلی مورد خدشه قرار می گیرد و براساس برداشت‌های سلیقه‌ای وفردی، برخی مسئولان و جریانات داخل نظام و انقلاب، به صورتی ناروا وناجوانمردانه متهم وتخریب می‌شوند.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که در تقابل پیش روی ملت ایران با زیاده خواهی‌های دولت جدید آمریکا که ائتلاف نامیمونی را با برخی دولتهای منطقه و رژیم صهیونیستی برای تضعیف جمهوری اسلامی ایجاد کرده اند، مهمترین سرمایه وعامل قدرت کشور، وحدت، یکپارچگی و همدلی مسئولان ومردم است و بزرگترین هدیه به دشمن، دمیدن در آتش اختلافات و کینه توزی و اتهام پراکنی در جامعه و تبدیل صدای واحد ملت ایران به دعواها واختلافات داخلی است که انتظار می رود، همه به رویه مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب مبنی بر وحدت پایبند باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =