ظریف

وزیر امورخارجه کشورمان در واکنش به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، در توییتر خود نوشت: قدس همیشه عربی - اسلامی خواهد ماند.

به گزارش ایمنا، محمد جواد ظریف روز چهارشنبه طی مطلبی در صفحه شخصی توییتر خود به زبان عربی نگاشت: اگر نیمی از پول هایی را که برخی حاکمان منطقه برای حمایت از تروریسم، افراطی گری، فرقه گرایی و تحریک علیه همسایگان خرج کردند، برای آزادسازی فلسطین هزینه می کردند، امروز شاهد این گزافه گویی آمریکا و تلاش برای تقدیس و تحکیم [اعلامیه بالفور] و «وعده آنکه مالک نیست به آنکه سزاوار نیست» نبودیم.

اما با وجود این، چه بخواهند و چه نخواهند، «قدس» عربی و اسلامی باقی می ماند.

گفتنی است با وجود مخالفت های گسترده جهانی و منطقه ای، رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب تصمیم خود را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و شروع روند انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس را که کنگره آمریکا در 23 اکتبر 1995 اتخاذ کرده است، اعلام کرد.

دولت های مختلف آمریکا از آن زمان تاکنون از اجرای این مصوبه کنگره امتناع کرده اند؛ اما ترامپ براساس وعده هایش در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قصد دارد این مصوبه را اجرا کند. کاخ سفید تاکنون اجرای این مصوبه را هر شش ماه یکبار به تاخیر انداخته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =