پومسه

در پایان دوازدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی کشور، تیم تهران توانست برای ششمین سال متوالی جام قهرمانی از آن خود کند، اصفهان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و همدان «الف» بر سکوی سوم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایمنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دوازدهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی کشور در گروه مردان از صبح روز گذشته (یکشنبه) با حضور ۳۴۱ پومسه‌رو از ۲۶ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، اردبیل، البرز، ایلام، بوشهر،‌ تهران، خراسان جنوبی، خراسان‌رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد در «سالن امام‌ علی (ع)» دانشگاه آزاد اسلامی همدان و به میزبانی هیأت تکواندو این استان برگزار شد.
این دوره از مسابقات در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار که در بخش انفرادی، رده‌های سنی کمتر از ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۴ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۳۰ سال، ۳۱ تا ۴۰ سال، ۴۱ تا ۵۰ سال و ۵۱ تا ۶۰ سال، بالای ۶۱ سال و در بخش تیمی (۳ نفره)، رده سنی کمتر از ۱۴ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۳۰ سال و بالای ۳۱ سال بر روی شیاپ‌چانگ رفتند.
همچنین در بخش پومسه ابداعی (انفرادی) تکواندوکاران در رده‌های سنی کمتر از ۱۴ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۳۰ سال و بالای ۳۱ سال با یکدیگر به رقابت پرداختند.
در پایان این دوره از مسابقات، مردان پومسه‌رو تهرانی با کسب ۶ مدال طلا، ۵ نقره، ۴ برنز و ۶۱ امتیاز برای ششمین سال متوالی بر سکوی قهرمانی ایستادند، اصفهانی‌ها با ۴ مدال طلا، ۵ نقره، ۵ برنز و ۴۸ امتیاز نایب قهرمان شدند و تیم همدان «الف» با ۳ مدال طلا، یک نقره، ۲ برنز و ۲۶ امتیاز سوم شد.
تیم‌های البرز، مازندران، گیلان، خراسان‌رضوی و سمنان نیز به ترتیب در جایگاه چهارم تا هشتم قرار گرفتند.
همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات برترین‌های این دوره از مسابقات به شرح زیر معرفی شدند:
بهترین سرپرست: عبدالمجید نظم‌ده (البرز)
بهترین مربی: حمید نظری (تهران)
بهترین داوران: علیرضا میرزایی (مازندران) و سیدجواد موسوی (زنجان)
تیم اخلاق: فارس
بازیکن پهلوان: احسان کلاسنگیانی (گلستان)
فنی‌ترین بازیکن: علی سلمانی (اصفهان)

اسامی نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:
بخش انفرادی:

رده سنی کمتر از ۱۲ سال:
۱- محمدمهدی قصری (اصفهان)
۲- عرفان فلاح حسین‌پور (البرز)
۳- معین عامری (سمنان) و حسین جعفرلو (تهران)
رده سنی ۱۲ تا ۱۴ سال:
۱- محمدامین گماریان (همدان)
۲- یاسین زندی (تهران)
۳- محمدامین شکیبی (مازندران) و طاها روشنی مبارکی (گیلان)
رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال:
۱- رضا بابایی (اصفهان)
۲- محمدعلی عباس ن‍ژادیان (تهران)
۳- محمدحسین درفشی (گیلان) و سیدعلی موسی‌نیا (البرز)
رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال:
۱- کوروش بختیار (تهران)
۲- محمدصادق فتوحی (فارس)
۳- حسین بهشتی (اصفهان) و محمد ملاصادقی (قم)
رده سنی ۳۱ تا ۴۰ سال:
۱- علی سلمانی (اصفهان)
۲- اکبر فروزان (فارس)
۳- مهدی صمدیان تبار (همدان) و نیما مهربانی (تهران)
رده سنی ۴۱ تا ۵۰ سال:
۱- سیدحسین موسی نیا (البرز)
۲- سیدحسین جاهد (تهران)
۳- مجید طاهری (گیلان) و سعید خانیان (اصفهان)
رده سنی ۵۱ تا ۶۰ سال:
۱- حسینعلی نظری (تهران)
۲- برجعلی براری (مازندران)
۳- مرتضی استکی (اصفهان) و ایراهیم خاوری (گیلان)
رده سنی بالای ۶۱ سال:
۱- هادی ترکاشوند (اصفهان)
۲- قربان دلشاد (همدان)
۳- هدایت آریان‌فر (مازندران) و عباس رضایی (تهران)
بخش ابداعی:
رده سنی کمتر از ۱۴ سال:
۱- محمدامین گماریان (همدان)
۲- مرتضی زنده دل (مازندران)
۳- محسن نورزاده (تهران) و مهران میرزانژاد (گلستان)
رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال:
۱- محمدعلی فرهنگی (مازندران)
۲- رضا نظری (تهران)
۳- سیدعلی موسی‌نیا (البرز) و محمدحسین خدادادی (اصفهان)
رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال:
۱- مهدی جمالی (تهران)
۲- امیرحسین سلطانی (اصفهان)
۳- سیدحمیدرضا ناجی (فارس) و سیدمجتبی سعیدی (مازندران)
رده‌ سنی بالای ۳۱ سال:
۱- مهدی صمدیان تبار (همدان)
۲- علی سلمانی (اصفهان)
۳- اکبر فروزان (فارس) و مهدی سیار (خراسان‌رضوی)
بخش تیمی:
رده‌ سنی کمتر از ۱۴ سال:
۱- تهران
۲- اصفهان
۳- مازندران و قم
رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال:
۱- تهران
۲- اصفهان
۳- همدان الف و البرز
رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال:
۱- تهران
۲- اصفهان
۳- البرز و فارس
رده سنی بالای ۳۱ سال:
۱- البرز
۲- تهران
۳- اصفهان و خوزستان

روسای هیأت استان‌ها:
۱- ابوالفضل خدایی (زنجان)
۲- اسماعیل لطفعلی‌زاده (اردبیل)
۳- علیرضا محمودی (خراسان‌جنوبی)

دبیران هیأت استان‌ها:
۱- هاشم آقایی (قم)
۲- وحید ناصری (کرمانشاه)
۳- علی میرزاییان (یزد) و حشمت‌الله امان‌اللهی (لرستان)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =