شورای نگهبان سعی‌ دارد در کشور دو قطبی ایجاد نشود/ کاندیداها از تخریب دیگران خودداری کنند

امام جمعه موقت اصفهان گفت کاندیداها بهتر است برنامه‌های خود را عنوان کرده و از تخریب دیگران خودداری کنند چرا که دشمنان نشسته‌اند تا از این تخریب‌ها سوء استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در نماز عبادی –سیاسی  جمعه به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص تقویت بنیه نظامی ایران اشاره کرد و افزود: دشمنان از جایگاه قوی ایران در کل جهان می‌ترسند  و در این زمینه ابراز نگرانی می کنند.
وی با بیان این که وقتی ایشان شهادت می‌دهند مردم ایران شجاع هستند ما باید این شجاعت را با حضور در صحنه اثبات کنیم اذعان داشت:دشمنان ما باید با صدای بلند تکبیر آنها را ببینند و این تکبیر نشان از شجاعت درونی آنهاست که در موقع خاص خود در مقام عمل ریشه دشمنی را خواهد کند.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به این که مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی را داده که بر اساس آن سازمان گردشگری به وزارتخانه تبدیل می‌شود؛ اذعان داشت: متأسفم که قانون و ستاد امر به معروف و نهی از منکر که قرار بود به وزارت خانه تبدیل شود و این در حالی است که توصیه امام بود به دلیل اینکه برای برخی مضرات ایجاد می‌شد این وزارت خانه ایجاد نشد.
 
مهدوی خطاب به مسؤولان و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: از نمایندگان مجلس تقاضا دارم که اگر مجلس شورای اسلامی قرار است وزارتخانه‌ای به دولت اضافه کند، به فرمان امام خمینی(ره) توجه کرده و وزارتخانه امر به معروف را راه‌اندازی کرده و به وزارتخانه‌ها اضافه کند.
امام جمعه موقت اصفهان افزود: انتخابات را در پیش داریم و شورای نگهبان 6 نفر را حائز صلاحیت و نامزدی برای ریاست جمهوری دانست؛ بارها امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تأکید کردند که امور شورای نگهبان بسیار سخت اما دقیق و درست است.
آیت‌الله مهدوی گفت: عزیزان شورای نگهبان سعی‌شان بر این است که حدود را رعایت کنند، تلاش همه بر این است که در کشور دو قطبی ایجاد نشود، آنچه که در مناظره‌های گذشته وجود داشته و این موضوع مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: باید بدانیم که افراد در شورای نگهبان سعی دارند تا حدود و اصل قانون اساسی رعایت شود، وظیفه ما این است که دو قطبی‌سازی به وجود نیاید و سعی در تخریب رقبا در این انتخابات نشود.
 
مهدوی تاکید کرد:  این انتخابات مردم و مسؤولان رفاقت‌ها را برای رقابت خراب نکنند و با رفاقت به کار خود ادامه دهند؛ دشمنان هم سعی در مأیوس کردن مردم برای عملیاتی نشدن وعده‌های رؤسای جمهور ایران در دوره‌های قبلی را دارند.
وی با بیان اینکه کاندیداها بهتر است برنامه‌های خود را عنوان کرده و از تخریب دیگران خودداری کنند، افزود: دشمنان نشسته‌اند تا از این تخریب‌ها سوء استفاده کنند.
 
وی ‌با بیان اینکه رأی به معنای چک سفید امضا نیست، گفت:  رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان ارتش به نکاتی اشاره کردند که توصیه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم از جمله آن‌ها بود.
 
امام جمعه موقت اصفهان در پایان ابراز کرد: به دشمنان اعلام می‌کنم و رسانه‌ها هم انتقال دهند که مردم با تمام وجود تکبیر می‌گویند و هیچ ترسی از دشمنان ندارند و این تکبیرها در مقام عمل ریشه دشمنان را خواهد کند.
 
امام جمعه موقت اصفهان با نسبت دادن غاصبان زمان امامت ائمه اطهار و امروز، تصریح کرد: امروزه مستکبران با محدودیت‌هایی که برای مسائل اقتصادی ما ایجاد می‌کنند و حاضر هستند تعهدات خود را در برجام نقض کنند، نگران هستند که بنیه اقتصادی این کشور تقویت نشود.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: امروزه بعضی الفاظی همچون تعامل را آموخته‌اند و می‌گویند می‌خواهیم با استکبار جهانی تعامل داشته باشیم که فقط در زمان اهل بیت این الفاظ وجود نداشت‌.
 
مهدوی ادامه داد: خلفای عباسی با شعارهای دفاع از اهل بیت مردم را فریب دادند، اما بعد از آن کشتارهایی را از شیعیان به بار آوردند که بیش از جنایات بنی‌امیه بود؛ امروزه هم رئیس‌ جمهور سابق آمریکا با شعار تغییر توانست به جلو آید اما همه دیدند که بعد از روی کار آمدن همان جنایات رئیس جمهور قبلی را ادامه داد.
 
وی اضافه کرد: امروزه ترامپ هم با شعار سازندگی به بالا آمد اما چیزی از دوران ریاست جمهوری او نگذشته که جنایاتی را به بار آورد که اوباما در کل دوران ریاست خود چنین جنایاتی را نکرد.
 
امام جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: ساختار فساد در حکومت آمریکا این جنایات را باعث شده‌ است که هر چه رئیس ‌جمهور هم برای تغییر رویه این کشور تلاش کند موفق نمی‌شود، چرا که ساختار این ‌کشور فاسد است.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اگر مردم «مرگ بر آمریکا» می‌گویند با مردم آمریکا مشکلی نداریم اما با ساختار نظام آن مشکل داریم، چرا که ‌انسان صالحی را در مسؤولان نظام آن پیدا نمی‌کنیم.
وی گفت: دشمنان همواره به دنبال این هستند که ایران را محدود کنند اما ما باید به فرموده مقام معظم رهبری بنیه نظامی خود را تقویت کنیم، ما هیچگاه به دنبال جنگ نیستیم اما باید آمادگی نظامی نیز داشته باشیم.
 08122/5
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =