شرکت‌های بخش خصوصی از فوتبال بانوان حمایت کنند

سرمربی تیم فوتبال بانوان کشورمان خواستار حمایت همه جانبه از فوتبال بانوان شد و گفت: باشگاه‌های ورزشی که تیم‌های فوتبال آقایان را در اختیار دارند یا شرکت‌های بخش خصوصی می‌توانند با حمایت از ورزش بانوان، سهم قابل توجهی در پیشرفت این رشته ایفا کنند.

به گزارش ایمنا مریم آزمون با اشاره به مهمترین چالش‌های دختران فوتبالیست در کشورمان، اظهار داشت: فوتبال آقایان هزینه‌ها و توجهات بسیار زیادی را به خود جذب کرده اما تاکنون هیچ هزینه‌ای برای فوتبال بانوان انجام نشده و این باعث شده تا فوتبال بانوان به اندازه فوتبال آقایان رشد نکند.
وی با اشاره به اینکه فوتبال بانوان فقط با عشق و علاقه فعالان این عرصه در استان‌ها و کشور پیگیری می‌شود، تصریح کرد: بازیکنان، مربیان و مالکان تیم‌های فوتبال بانوان فقط با از خودگذشتگی و تلاش بی‌وقفه در این مسیر گام برمی‌دارند و ادامه می‌دهند و حتی در بسیاری از مواقع، هیچ سودی به لحاظ مالی نصیب آنها نمی‌شود.
سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان با اشاره به راهکارهای حمایت از تیم‌های فوتبال بانوان در کشور، ادامه داد: بهترین اقدام برای حمایت از تیم‌های فوتبال بانوان در کشورمان این است که باشگاه‌های ورزشی که تیم فوتبال آقایان را در اختیار دارند، به حمایت از تیم‌های فوتبال بانوان هم بپردازند و شرکت‌های خصوصی نیز در جهت حمایت از این تیم‌ها فعالیت کنند.
وی با اشاره به اینکه در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال بانوان کشور، شاهد حمایت یکی دو شرکت بخش خصوصی از فوتبال بانوان بوده‌ایم، گفت: برای مثال در سال گذشته شرکت موتوسل از تیم فوتبال بانوان آینده‌سازان حمایت کرد که در نهایت به قهرمانی این تیم انجامید؛ این نشان می‌دهد که در صورت حمایت از فوتبال بانوان، فعالان این عرصه، به دستاوردها و موفقیت‌های مطلوبی دست خواهند یافت.
آزمون با تاکید بر اینکه سطح لیگ برتر فوتبال بانوان کشور نیز باید افزایش یابد، افزود: باید تلاش کنیم که کیفیت لیگ فوتبال بانوان را افزایش دهیم؛ تیم‌های حاضر در لیگ باید روی بدنسازی بازیکنانشان کار کنند و شرایطی ایجاد شود که بازیکنان با آمادگی هر چه بیشتر در بازی‌های لیگ و بازی‌های ملی حضور یابند.
وی یادآور شد: لازم است فوتبال بانوان حتماً به آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها راه یابد؛ اکنون تمام آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها به فوتسال بانوان می‌پردازند و روی فوتبال سرمایه‌گذاری نمی‌کنند؛ درصورتی‌که این اتفاق رخ دهد، گام‌های بلندی برای ورزش فوتبال بانوان در سطح کشور برداشته خواهد شد.
000/00
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanew

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =