۳
 
رییس اداره گاز شهرضا مطرح کرد:

افزایش ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری و روستایی/تصویب طرح گازرسانی به شهرکهای صنعتی امیرکبیر و شیخ بهایی شهرضا

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۳
Share/Save/Bookmark
شهرضا – رییس اداره گاز شهرستان شهرضا گفت: تصویب طرح گازرسانی به شهرک‌های کارگاهی امیرکبیر و شیخ بهایی شهرضا افزایش ضریب نفوذ گاز شهری در این شهرستان تا ۱۰۰ درصد و ضریب نفوذ گاز روستایی در روستاهای واجدالشرایط تا 9/99 درصد از جمله خدمات ارائه شده به مردم شهرستان است.
 
به گزارش خبرنگار ایمنا از شهرستان شهرضا، علی عنایتی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: اقدامات اداره گاز شهرضا و توسعه خدمات رسانی در این حوزه در سال 95 پیشرفت چشمگیری داشته و امکان خدمات رسانی در بخش های مختلفی از جامعه را فراهم کرده است.
وی عنوان کرد: اداره گاز شهرضا در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با توجه به ظرفیت‌های داخلی بالا و استفاده از تجربیات ارزشمند نیروهای مؤمن و متعهد و به منظور دستیابی به توسعه پایدار و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش داخلی و در جهت رسیدن به اهداف متعالی شرکت ملی گازتلاش کرده است.
 رییس اداره گاز شهرستان شهرضا ادامه داد: این شرکت استراتژی‌های خود را در سال 95 بر راهبردهای اصولی مبتنی بر رشد، یادگیری، تامین و توسعه انرژی مستمر و ایمن، امداد رسانی و پدافند غیرعامل، خدمات پس از فروش شامل فرایندهای مشترکان و تکریم ارباب رجوع قرار داده است.
عنایتی بیان کرد: بی شک نیروی انسانی برخوردار از قدرت اندیشه، خلاقیت و نوآوری، بزرگ‌ترین دارایی هر سازمانی محسوب می‌شود زیرا هرگونه بهبود و پیشرفت در سیستم‌های فنی و سازمانی از سوی نیروی انسانی انجام می‌شود، از همین جهت هر سازمان و مدیریتی که بتواند از این سرمایه‌های نهفته بیشترین استفاده را بکند به همان اندازه امکان رشد وتوسعه خواهد داشت.
وی در ادامه این مطلب افزود: اداره گاز شهرستان شهرضا در بخش درون سازمانی با ایجاد کلاسهای آموزشی متعدد در زمینه‌های فنی و غیر فنی شامل ایستگاه‌های تقلیل فشار ، ایستگاه‌های حفاظت کاتدیک،  نگهداری و تعمیرات شبکه‌های گازرسانی ، HSE، 5S ، کمکهای اولیهCPR، آرگونومی اداری و محیط کار، نحوه برخورد با مشترکان و نحوه ارتباط با کارشناسان و بهداشت رواني در محیط کار و خانواده به آموزش کارکنان  خود پرداخته است.
رییس اداره گاز شهرستان شهرضا اضافه کرد: این شرکت دربخش برون سازمانی با حضور در مدارس و پیش دبستانی‌ها ، پایگاه‌های سلامت و پایگاه‌های بسیج به آموزش و ایجاد «همیار گاز» به منظور اشاعه فرهنگ مصرف بهینه وایمن اقدام کرده است.
عنایتی گفت: اداره گاز شهرستان در بخش رشد و سلامت جسمانی نیز با بهره گیری ازکارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان به پایش سلامت دوره‌ای کارکنان پرداخته و با احداث ورزشگاه چند منظوره پرسنل خود را به ورزش تشویق کرده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به وجود 60 هزار مشترک گاز در شهرستان شهرضا، اظهار کرد: رسالت شرکت گاز تأمین انرژی مستمر و ایمن در پیک مصرف است، بدین منظور با تدوین برنامه‌های بلند مدت تعمیرات و نگهداری تأسیسات، در بازه‌های زمانی برنامه ریزی شده توسط کارشناسان تعمیرات و استفاده مناسب از نرم افزار TMMS و با بهره گیری از نیروهای مجرب و آموزش دیده و مدیریت عملکرد این نیروها همه ایستگاه‌های گاز،خطوط و شبکه های گازرسانی را بازبینی و با انجام تعمیرات اساسی امکان گازرسانی در فصول سرد سال و با حداکثر ظرفیت قابلیت انتقال گاز را فراهم کرده است.
رییس اداره گاز شهرستان شهرضا ادامه داد: از جمله نکات برجسته و قابل تأمل در فعالیت تیمهای اجرایی و عملیاتی شرکت گاز شهرستان می‌توان به تعداد بالای ایستگاه‌های اورهال شده وعملکرد خوب واحد حفاظت از زنگ و تیم نشت یابی، اشاره کرد.
عنایتی همچنین با افزایش حداکثری ضریب پوشش گازرسانی، در زمینه توسعه گاز می‌توان به بهره برداری از 105هزار متر شبکه 13 ایستگاه حفاظت کاتدیک و113ایستگاه تقلیل فشار اشاره کرد که با بهره برداری از ایستگاه 60 هزار مترمکعبی شهرک صنعتی رازی ظرفیت تحویل گاز در این شهرک صنعتی بزرگ از 250 میلیون متر مکعب در سال به بالغ بر 800 میلون متر مکعب افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: از دیگر اقدامات انجام شده می‌توان به ایجاد از پست امداد شهرک صنعتی رازی، تائید و تصویب گازرسانی به شهرک‌های کارگاهی امیرکبیر و شیخ بهایی شهرضا اشاره کرد، که در مجموع ضریب نفوذ گاز شهری در این شهرستان تا ۱۰۰ درصد و ضریب نفوذ گازروستایی در روستاهای واجدالشرایط نیز بالغ بر9/99 درصد افزایش یافته است.
رییس اداره گاز شهرستان شهرضا عنوان کرد: گستردگی و پراکندگی جغرافیایی شبکه‌های گازرسانی شهرستان و از سوی دیگر رشد روز افـزون تعداد مشترکان این شهرکت، ضرورت امداد رسانی سریعتر و با کیفیت بهتر را الزام آور می‌کند، بنابراین در بخش امداد رسانی با برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و انجام تمرینات امدادی مستمر به آماده سازی هر چه بیشتر امدادگران وگازبانها پرداخته شده است.
عنایتی اضافه کرد: به منظور زمینه سازی استفاده از تکنولوژی‌های نوین و پیشرفته در امر امداد رسانی به استفاده از نرم افزارGIS   اقدام شده است.
وی همچنین با تأکید بر ضرورت استمرار جریان گاز برای همه مناطق تحت پوشش در همه ساعت شبانه ورز در همه ایام سال، بیان کرد: اجرای اصول پدافند غیرعامل با هدف ایجاد امکان مقابله با بحران‌های احتمالی و آمادگی لازم را برای مواجه شدن با حوادث قهری و تهدیدات دشمن، یکی از مهمترین دستورات کار شرکت گاز در این زمینه است.
رییس اداره گاز شهرستان شهرضا ادامه داد: در راستای اجرایی کردن الزامات پدافند غیرعامل، با شناسایی چالش‌ها و بکارگیری بهترین روش‌ها و راهکارها اقدامات مختلفی انجام شده است که در این زمینه می توان به برگزاری مانورهای درون سازمانی و برون سازمانی به منظور مقابله با حوادث طبیعی مانند زلزله، سیل، طوفان، حریق و حوادث انسان ساز نظیر آسیب رسانی به تأسیسات و شبکه‌های گازرسانی و تهدید جریان گاز اشاره کرد.
عنایتی همچنین تهیه شرح وظایف پرسنل در شرایط بحران و آموزش همگانی پرسنل و همکاری مستمر با ارگانهای مسئول پدافند غیرعامل و نصب کپسول آتش نشانی در همه ساختمانها وایستگاه‌ها و خودروهای امداد و آموزش استفاده از آن‌ها، تأسیس اتاق بحران و تجهیز آن و تهیه بانک اطلاعات را از دیگر اقدامات انجام شده به منظور اجرای الزامات پدافند غیرعامل در شرکت گاز شهرستان شهرضا برشمرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: درعصر حاضر با افزایش دانش و فن آوری اطــلاعات، مشترکان شرکت گاز با نگاهی موشکافانه جریان خدمات رسانی را دنبال و انتظارات بیشتری از این شرکت دارند، بنابراین لازم است کارکنان، مهارت‌ها و توانایی‌های خود را برای پاسخگویی و مدیریت نیازها و خواسته‌های آنان افزایش دهند.
رییس اداره گاز شهرستان شهرضا با تأکید بر لزوم برقراری ارتباط منطقی و مؤدبانه با مشترکان با هدف کسب رضایتمندی آنان و همچنین پویایی و توفیق بیشتر شرکت گاز، گفت: آموزش مستمر دفاتر پیشخوان و آموزشهای لازم به همه پرسنل خصوصاً پرسنل امور مشترکان و حسابداری در زمینه برخورد محترمانه با مراجعان و رعیات اصل تکریم ارباب رجوع، باعث افزایش رضایتمندی مشترکان نسبت به سال‌های گذشته در زمینه‌های مختلف شده است.
عنایتی خاطر نشان کرد: ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات در حالی انجام شده است که که شرکت گاز شهرضا در سال 95 با افزایش شمار مشترکان به بیش از 60 هزار مشترک و با حجم گاز فروخته شده بالغ بر168.183.371 متر مکعب رو برو بود است.
وی گفت: فرهنگ سازی‌های انجام شده در بین مردم منجر به افزایش 70 درصدی پرداختهای در موعد وکاهش 80 درصدی هزینه‌های وصول مطالبات شده است.
رییس اداره گاز شهرستان شهرضا گفت: اصلاح نگرش جامعه هدف به گاز به عنوان سرمایه ملی و مصرف بهینه آن، بزرگترین دستاورد این شرکت در سال جاری بوده است.02149/131/15
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews 
کد مطلب: 274828
 


 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۰:۲۷:۱۳
باسلام بنده به نوبه خودم تشکر ویژه از مسئول شرکت گاز شهرضا دارم چرا که دراین مدت مسئولیتش کارهای بسیار بزرگی در مسیر خدمت رسانی به مردم شهرستان وتکریم ارباب رجوع بر داشته لذا جا دارد از این افراد بااستعداد وباذوق وهنروعملیاتی قدردانی بعمل اید توسط مسئولین شهرستان تا ایجادانگیزه شود برای ادارات دیگر من الله التوفیق
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۰:۳۰:۲۵
تشکر وسپاس از جناب مهندس عنایتی بابت زحمات ایشان در شرکت گاز شهرستان شهرضا
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۲۰:۳۳:۰۹
سپاس از مسئول شرکت گاز که واقعا درراستای اهداف نظام مقدس جمهوری قدم بر میدارد خداقوت دلاور