از اختلاف با وزیر و دبیرکل تا اصطکاک با همکار

سه‌گانه کی‌روش: سالی یک استعفا

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۹
Share/Save/Bookmark
سرمربی پرتغالی تیم ملی که پیشتر در اعتراض به انتقادات و مخالفت‌های وزیر وقت ورزش و دبیرکل فدراسیون فوتبال تهدید به جدایی از تیم ملی کرده بود این بار از حربه استعفا برای به کرسی نشاندن حرف‌هایش در تقابل با سرمربیان باشگاهی بهره جسته است.
 
به گزارش ایمنا، در پایان اردوی پُرحرف و حدیث و پُرحاشیه دوبی کارلوس کی‌روش استعفای خود را از سمتش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به فدراسیون فوتبال فرستاد.
این خبر هرچند بسیار غیرمنتظره بود و اهالی فوتبال ایران را حسابی غافلگیر کرد اما بسیاری هنوز کناره‌گیری کی‌روش را باور ندارند به این دلیل ساده که این اتفاق برای اولین بار نیست که می‌افتد و مرد پرتغالی پیش از این در 2 مقطع دیگر دیگر نیز از سرمربیگری تیم ملی استعفا داده بود.
استعفای اول: شوک دم تحویل سال
در واپسین ساعات سال 93 بود که علی کفاشیان در کسوت رئیس وقت فدراسیون فوتبال اعلام کرد که کارلوس کی‌روش از سمت خود به عنوان سرمربی تیم ملی استعفا داده است و تنها در 2 دیدار دوستانه برابر سوئد و شیلی که برای نوروز 94 برنامه‌ریزی شده بود روی نیمکت ایران خواهد نشست و پس از آن به همکاری خود پایان خواهد داد.
کی‌روش دلیل استعفای خود را فشارهایی اعلام کرد که روی او و رئیس فدراسیون وجود داشت. سرمربی تیم ملی ضمن تأکید بر اینکه این تصمیم ناخواسته و از روی اجبار گرفته شده است نگاه ها را متوجه محمود گودرزی کرد که در کسوت وزیر وقت ورزش و جوانان نزد مردم و رسانه‌ها به عنوان یکی از جدی‌ترین منتقدان او شناخته می‌شد.
با وجود استعفای کی‌روش و موافقت رئیس وقت فدراسیون اما در نهایت پس از کش و قوس‌های فراوان مرد پرتغالی با اعلام حمایت وزارت ورزش و جوانان از او در تیم ملی ماندنی شد.
استعفای دوم: اعلام همبستگی با رئیس (هرکه باشد)
کارلوس کی‌روش که برای تماشای دیدار تیم‌های پرسپولیس و فولاد از هفته بیستم لیگ پانزدهم در ورزشگاه آزادی حاضر شده بود پس از اتمام مسابقه در جمع خبرنگاران گفت که استعفای خود را تقدیم علی کفاشیان کرده است. فراهم نشدن امکانات موردنیاز برای تیم ملی و البته اختلافات ادامه‌دار با دبیرکل فدراسیون به عنوان دلایل اصلی کناره‌گیری کی‌روش اعلام شد.
البته با اینکه مرد پرتغالی کناره‌گیری خود را در روز بیست و سوم بهمن 94 علنی کرد اما با تأکید بر اینکه تاریخ استعفایش را برای یازدهم اردیبهشت 95 یعنی روز انتخابات فدراسیون فوتبال تنظیم کرده است آینده کاری خود در تیم ملی را با آینده کاری کفاشیان در فدراسیون فوتبال گره زد.
با وجودی که کی‌روش ادامه یا قطع همکاری خود را منوط به بودن یا نبودن کفاشیان در رأس فدراسیون فوتبال کرده بود اما در تاریخ موعود و پس از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال و جانشین شدنش به جای علی کفاشیان در تغییر موضعی آشکار ضمن تشکر و تبریک به رئیس جدید از رئیس سابق فدراسیون به شدت انتقاد کرد.
استعفای آخر: یا حرف من یا نظر برانکو
ساعاتی پس از آنکه شایعه استعفای کی‌روش نقل محافل رسانه‌ای شد و سپس از قول یکی از فدراسیون‌نشین‌ها مورد تأیید قرار گرفت سرمربی تیم ملی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در پایان جلسه پنج ساعته خود با رئیس فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسیده است که هیچ‌گونه شرایطی برای ادامه همکاری وجود ندارد زیرا مخالفت‌های همیشگی سرمربیان باشگاه‌ها با برنامه‌های او مانع از اجرای طرح آماده‌سازی تیم ملی در راه صعود به جام جهانی است.
به این ترتیب مرد پرتغالی که پیشتر به خاطر اختلاف با برخی از مدیران ارشد ورزش و فدراسیون از تیم ملی کناره‌گیری کرده بود این بار به دلیل اصطکاک با سرمربی پُرطرفدارترین تیم باشگاهی فوتبال ایران یعنی برانکو ایوانکوویچ تصمیم به استعفا گرفت.
هیأت رئیسه فدراسیون عصر امروز تشکیل جلسه می‌دهد تا درباره استعفای کی‌روش تصمیم‌گیری کند. باید دید این بار هم مرد پرتغالی با این حربه موفق به گرفتن امتیازهای بیشتر می‌شود یا این مرتبه واقعاً راه او از تیم ملی جدا خواهد شد.
/صبا خیابانی/
15112/118/10
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews
کد مطلب: 263931
 


 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها