نایب قهرمان فصل گذشته در باتلاق ناکامی

گزارش روز/ تیم امید سپاهان در آستانه سقوط به لیگ دسته یک!

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳
Share/Save/Bookmark
یکی از پرافتخارترین تیم‌های لیگ برتر امید در فصل جاری حال و روز خوشی ندارد و عوامل مختلف باعث شده است نایب قهرمان فصل گذشته در منطقه سقوط قرار بگیرد.
 
به گزارش ایمنا، تیم فوتبال امید سپاهان که همواره از مدعیان لیگ برتر امید کشور به حساب می‌رفته است و در سه فصل گذشته یک قهرمانی و 2 نایب قهرمانی در کارنامه دارد در این فصل حال و روز خوشی ندارد. از تیم امید سپاهان در سالیان گذشته بازیکنان شاخصی مثل علی کریمی، مهدی شریفی و سعید قائدی فر به فوتبال ایران معرفی شده‌اند، با این حال بازیکنان دیگری نیز هستند که از استعدادهای تیم‌های پایه سپاهان به شمار می‌روند اما هنوز در حد کریمی و شریفی شناخته شده نیستند.
اما در فصل جاری لیگ برتر امید در حالی که 9 هفته از رقابت‌ها سپری شده است تیم امید سپاهان تنها با هفت امتیاز در رده ماقبل پایانی لیگ قرار گرفته‌ است، رتبه یازدهمی لیگ 12 تیمی امید.
سپاهان فصل گذشته نایب قهرمان لیگ برتر امید شد. در آن تیم بازیکنان شاخصی حضور داشتند که در تیم فصل جاری حضور ندارند و بعضاً جذب تیم بزرگسالان سپاهان یا سایر تیم‌های لیگ برتری، دسته یکی و امید شده‌اند. در مجموع از تیم نایب قهرمان فصل گذشته بیش از نیمی از بازیکنان جدا شدند و بازیکنانی از دیگر تیم‌ها و همچنین بازیکنانی از تیم جوانان سپاهان جایگزین آنها شدند. در مورد تیمی که در ابتدای فصل بسته شد حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد، برخی معتقدند تیم بد بسته شده است و در برخی پست‌ها ضعف مفرطی دارد.
علاوه بر دگرگونی بیش از حد ترکیب این تیم اصلی ترین مشکل تیم امید سپاهان را باید در آماده سازی این تیم در ابتدای فصل جستجو کرد جایی که مشکلات بدنساز تیم با باشگاه منجر به جدایی او شد تا در ابتدای فصل بازیکنان این تیم بدون بدنسازی مناسب دوران آماده سازی را به خوبی سپری نکنند و از لحاظ بدنی در طول رقابت‌ها دچار مشکل شوند.
عباس سروری، سرمربی تیم امید سپاهان ضعف بازیکنان را عامل اصلی نتیجه نگرفتن تیمش عنوان می‌کرد، این در حالیست که خود او تیم را در ابتدای فصل بسته بود و بازیکنانی را از رده جوانان اضافه کرده بود که فصل قبل در رده چهارم لیگ برتر جوانان قرار گرفته بودند.
پس از هفته پنجم لیگ سروری با عنوان مرخصی تیم را رها می‌کند و تا بازی قبل علی مستحفظیان، دستیار او هدایت تیم امید را بر عهده می‌گیرد. البته سروری در این مدت با دستیار اولش در ارتباط بوده و همه اتفاقات را زیرنظر داشت. نتایج ضعیف تیم با علی مستحفظیان هم ادامه پیدا کرد. آنها جمعه گذشته نیز به تیم انتهای جدولی نفت آبادان باختند تا آبادانی‌ها از قعر جدول جدا شوند و سپاهان به رده ماقبل پایانی سقوط کند.
6 شکست، 2 پیروزی و یک تساوی حاصل کار تیمی است که ضعف مدیریت و مربی و آماده سازی باعث شده است از نایب قهرمانی به رده ماقبل پایانی لیگ برتر امید برسد. تیمی که فصل گذشته در 90 درصد بازی‌ها گل زده بود حالا در غیاب ستاره‌های فصل گذشته‌اش در حالی در منطقه سقوط قرار گرفته‌ است که اگر هرچه زودتر به حال و روزش رسیدگی نشود سهمیه لیگ برتری اصفهان در رده‌ امیدها می‌سوزد و یکی از پرافتخارترین تیم‌ها در اوج ناباوری سقوط کند.
15139/118/10
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews
کد مطلب: 263792
 


 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها