داخلی
 
عضو مرکز باروری و ناباروری اصفهان بیان کرد:

رحم اجاره‌ای راهی برای فرار از کابوس ناباروری

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۰
Share/Save/Bookmark
خبرگزاری ایمنا: زوج‌هایسی که به هر دلیل نمی‌توانند بچه‌دار شوند با مراجعه به مراکز مجاز می‌توانند برای دریافت رحم اجاره‌ای اقدام کنند.
 
دکتر سید اسدالله کلانتری در گفتگو با ایمنا شایع‌ترین علل استفاده از رحم‌های اجاره‌ای را بیماری‌های خاص مادر دانست و افزود:اگر مادر به بیماری مبتلا باشد که با حاملگی این بیماری تشدید شود و یا موجب به خطر افتادن جان مادر شود اقدام به اجاره رحم می‌شود.
وی بیان داشت:ناهنجاری‌های رحمی و یا عدم وجود رحم، سقط‌های مکرر و در نهایت شکست مکرر در روش میکرواینجکشن از دیگر مواردی است که فرد را ملزم به استفاده از رحم اجاره‌ای می‌کند.
این متخصص مامایی با بیان اینکه ترانسفر جنین تنها به زوجینی که مایل به این کار هستند و با بررسی سلامت آنان انجام می‌شود، اظهار داشت:عمل انتقال جنین سرپایی و بدون بیهوشی و درد است، البته باید این را مدنظر داشت که قبل از عمل ترانسفر جنین در روزی که از طرف مسئولین حقوقی مرکز برای فرد مقرر می‌شود، جهت عقد قرار داد رحم اجاره‌ای و در نهایت زوجین متقاضی رحم به دفتر وکالت مراجعه شده و قراردادی مابین این دو ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد:پس از انتقال جنین مراقبت‌های مربوط به ترانسفر جنین آغاز خواهد شد، به علاوه جنین پس از گذراندن دوران حاملگی تنها با عمل سزارین از رحم اجاره‌ای متولد خواهد شد.
کلانتری با اشاره به اینکه فردی که رحم خود را اجاره می‌دهد تنها حامل جنین است و از نظر قانونی هیچ حق و حقوقی ندارد، خاطرنشان کرد:در واقع فردی که رحم خود را اجاره می‌دهد در برابر جنینی که در شکم دارد مسئول است، بنابراین هرگونه سهل‌انگاری در نگهداری از آن، مصرف داروها از نظر شرعی و قانونی مشکل آفرین خواهد بود.
وی در مورد شرایط داوطلب رحم اجاره‌ای،گفت:داشتن سن زیر ۳۵ سال، متاهل و غیرشیرده،از نطر جسمی و روحی سالم،عدم استفاده از داروهای خاص و عدم ابتلا به بیماری‌هایی که سلامت مادر و جنین را تهدید کند از جمله شرایط پذیرش داوطلبان است.
کد مطلب: 80036
 


 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها