داخلی
 
دندان‌های زیبا و سفید اولین عامل جذابیت است

سفید کردن دندان‌ها از راه طبیعی؛ بی‌هیچ دردسری، بی‌هیچ ضرری

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۳
Share/Save/Bookmark
خبرگزاری ایمنا: همیشه هم مطب‌های دندانپزشکی شاهد بیمارانی با دندان‌های خراب، پوسیده و کرم خورده نیستند. همیشه هم تلاش دندانپزشکان برای کشیدن دندان یا پُر کردن آن نیست. این روزها بسیار باب شده که مراجعات دندانپزشکی تنها به هدف زیبایی باشد؛ لمینیت‌های زیبایی، بلیچینگ‌، ایمپلنت‌های دندانی و ارتودنسی و چندین و چند موارد دیگر.
 
به گزارش ایمنا بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان، خواسته‌ای است که این روزها بسیار باب شده است و آمار بسیاری از مراجعه کنندگان دندانپزشکی را به خود اختصاص داده است. انواع و اقسام راه‌های بلیچینگ وجود دارد که گاه عوارض خاص خود را دارد؛ چراکه به هر حال راه حلی شیمیایی است. اما همین سفید کردن دندان‌ها را می‌توان در دل طبیعت پیدا کرد؛ بی‌هیچ دردسری، بی‌هیچ ضرری.
سیب، کرفس و هویج 

این میوه و سبزی‌های سالم با افزایش تولید بزاق همچون یک لکه‌بر طبیعی عمل می‌کند و دهان را تمیز می‌نماید. سیب، کرفس و هویج همچنین، باکتری‌هایی که موجب به بوی بد دهان می‌شوند را می‌کشند و جویدن آن‌ها دندان‌ها را پاک می‌کند و آن را برق می‌اندازد.
پرتقال و آناناس 

خوردن میوه‌های ترش مزه مثل پرتقال و آناناس می‌تواند منجر به تولید بزاق بیشتر شود تا به طور طبیعی دندان‌ها را شست وشو دهد. حواستان باشد لیمو مستقیما با دندان‌هایتان برخورد نکند؛ چون اسیدی بودن زیاد این میوه می‌تواند دندان‌ها را خراب کند.
جوش شیرین 

مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۸ نشان داد خمیر‌دندان‌هایی که جوش شیرین دارند نسبت به بقیه بهتر می‌توانند پلاک‌های دندانی را از بین ببرند. یکی از همین خمیر‌دندان‌هایی که در بازار هست و جوش شیرین دارند را تهیه کنید یا این که هر از چند گاهی مستقیما جوش شیرین را به دندان‌های خود بمالید تا تمیز شوند.
ماست، شیر و پنیر 

فرآورده‌های لبنی اسید لاکتیک دارند که می‌تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. مطالعه‌ای در مجله دندانپزشکی نشان داد کودکانی که چهار بار در هفته ماست می‌خورند، پوسیدگی دندان کمتری دارند. محققان بر این باورند پروتئین موجود در ماست دوست دندان است و مانع آسیب آن‌ها در برابر اسیدهای مضر و خرابی می‌شود.
توت فرنگی 

توت فرنگی تازه و رسیده را با نصف قاشق چایخوری بکینگ پودر مخلوط نمائید و سپس از آن برای سفیدکردن دندان‌های خود استفاده کنید. راز این ترکیب یا بهتر بگوئیم حاصلش اسید مالیک است که پاک کننده بسیار قوی است و خاصیت سفید کنندگی دارد. اما بیش از حد معمول از این روش استفاده نکنید؛ چون ممکن است به مینای دندان‌های خود صدمه وارد کنید.
برگردان: آتنا بیانی‌پور
کد مطلب: 71322
مرجع : یاهونیوز
 


 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها