۱
 
معاون امور مالیاتی شهرستان اصفهان خبر داد:

۳۰ آبان آخرین مهلت ثبت‌نام مودیان مالیاتی برای دریافت کد اقتصادی

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۲۴
Share/Save/Bookmark
خبرگزاری ایمنا: معاون امور مالیاتی شهرستان اصفهان گفت: مودیان مالیاتی حقیقی مشاغل تا پایان آبان امسال مهلت دارند که برای ثبت‌نام کد اقتصادی و ارایه خوداظهاری اقدام کنند.
۳۰ آبان آخرین مهلت ثبت‌نام مودیان مالیاتی برای دریافت کد اقتصادی
 
عباس مزیکی با بیان این‌که به دلیل تکمیل اطلاعات مراحل دریافت و صدور کد اقتصادی مودیان مالیاتی اشخاص حقوقی در تیر امسال در انتهای مسیر بودیم، اظهار داشت: از ابتدای مرداد سال‌جاری مبحث ثبت‌نام اشخاص حقیقی برای دریافت کد اقتصادی آغاز شده است.
وی افزود: طی اطلاعیه‌ای سازمان امور مالیاتی کشور در نظر گرفته از طریق سامانه الکترونیک اینترنتی، نسبت به ثبت‌نام تمام مودیان مالیاتی، اعتبار سنجی اطلاعات الکترونیکی افراد در دو مرحله و در نهایت صدور کد اقتصادی جدید در چارچوب طرح جامع مالیاتی و نیازهای سازمان اقدام کند.
معاون امور مالیاتی شهرستان اصفهان ادامه داد: هدف از ثبت‌نام الکترونیکی و تخصیص شماره اقتصادی جدید، ایجاد پرونده الکترونیکی معتبر و کامل مودیان و توسعه خدمات الکترونیکی به مودیان در چارچوب طرح جامع مالیاتی است.
وی بیان داشت: مودیانی که در این سامانه ثبت‌نام می‌کنند از مزایای دسترسی الکترونیکی به پرونده مالیاتی، ارسال الکترونیکی صورت معاملات، تسلیم کامل الکترنیکی اظهارنامه و پرداخت الکترونیک مالیات و مزیت‌های امضای الکترونیکی ویژه نظام مالیاتی برخوردار می‌شوند.
مزیکی اضافه کرد: بدیهی است ثبت‌نام تمام مودیان مالیاتی در سامانه مذکور در چارچوب برنامه‌ زمان‌بندی که توسط سازمان اعلام و اجرایی می‌شود، اجباری است.
وی در ادامه تصریح کرد: در این چارچوب نخستین مرحله فراگیر این سامانه، برای اشخاص حقوقی شرکت‌ها، در سراسر کشور با همت و تلاش مجموعه مدیران و کارکنان سازمان و همکاری بسیار مطلوب مودیان با موفقیت به اجرا گذاشته شده است.
معاون امور مالیاتی شهرستان اصفهان افزود: هم اکنون مرحله بعدی اجرای سامانه الکترونیکی مذکور برای تمام مودیان حقیقی در سراسر کشور برنامه‌ریزی شده است.
وی گفت: مودیان مالیاتی مشاغل حقیقی برای کسب اطلاعات خود می‌توانند به سایت www.TAX.gov.ir مراجعه کنند و نیازی به حضور در ادارات مالیات را ندارند.
مزیکی با اشاره به این‌که امسال با اتحادیه‌ها و مجامع صنفی استان توافق‌های صورت گرفته و شروط خوداظهار سازمان امور مالیاتی کشور برای آنها ابلاغ شده است، اظهار داشت: مودیان مالیاتی اگر در صدد قبولی خوداظهاری از سوی اداره کل مالیات هستند باید به شروط توافقی عمل کنند.
وی متذکر شد: مودیان مالیاتی که در تیر امسال برای خوداظهار اقدام کرده‌اند هنوز برای دریافت کد اقتصادی اقدام نکردند و در صورت عدم درج آن به طور طبیعی نمی‌توانند از شروط خوداظهار استفاده کنند.
کد مطلب: 71041
 


 
حسین گلریز
۱۳۹۲-۰۲-۱۷ ۱۵:۱۶:۱۳
با عرض ادب و حترام با اطلاع میرساند همه زحمات و تلاش شما زمانی فایده دارد که دست رسی به انترنت آسان و بدون مشگل باشد
 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها