۳
 
سه‌شنبه هفته آینده هئیت دولت بررسی می‌کند

کمک به صندوق بازنشستگی فولاد در قالب بودجه سال ۹۱

واریز ۳۰۰ میلیارد تومان به حساب صندوق فولاد تصویب شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۰۶
Share/Save/Bookmark
خبرگزاری ایمنا: دبیر کانون‌های بازنشستگان کشور گفت: اجرای بند ۳۳ قانون بودجه کل کشور برای گنجاندن صندوق بازنشستگی فولاد در ردیف بودجه‌ای سال ۹۱، سه‌شنبه هفته آینده بعد از بررسی هئیت دولت برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس می‌رود.
 
ابراهیم دستمزد امروز در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایمنا، اولویت اصلی خواسته بازنشستگان ذوب‌آهن را واریز ۳۰۰ میلیارد تومان از بابت بند ۳۳ قانون بودجه سال ۹۰ کل کشور دانست و اظهار داشت: روز گذشته با برگزاری جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس با حضور نمایندگان دولت، پرداخت این میزان اعتبار به حساب صندوق فولاد به تصویب نهایی رسید.
وی افزود: جلسه دیروز کمیسیون اجتماعی مجلس که از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲۱ شب برای رفع مشکلات حقوق بازنشستگان، واریز ۳۰۰ میلیارد تومان بدهی به صندوق فولاد از اجرای بند ۳۳ قانون بودجه سال ۹۰ کل کشور و قرارگیری صندوق در ردیف بودجه‌ای سال آینده و ... بود که نتایج مطلوبی را در بر داشت.
دبیر کانون‌های بازنشستگان کشور با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس به ریاست علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این جلسه با حضور معاونان تام‌الاختیار وزرای اقتصاد و دارایی و صنعت، معدن و تجارت به همراه فولادگر، کوهکن و موسوی مبارکه از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.
وی در خصوص تصویب ۲ مصوبه در برگزاری کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: امروز با حضور مسوول خزانه کل کشور و مسوولان مربوطه طی برگزاری جلسه‌ای، صورت‌جلسه پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان به صندوق فولاد کشور تا پایان سال‌جاری نهایی می‌شود.
دستمزد ادامه داد: این جلسه در ساعت ۱۷ بعدازظهر امروز با حضور معاون معاونت برنامه‌ریزی راهبردی ریاست جمهوری، آقایان نوری رئیس سازمان خصوصی‌سازی، خدامراد احمدی رئیس سازمان ایمیدرو و شهیدی‌فر رئیس صندوق فولاد کشور برگزار می‌شود. 
وی به برگزاری جلسه‌ای طی سه‌شنبه هفته آینده اشاره کرد و گفت: در این جلسه نمایندگان با رایزنی و کار کارشناسی بررسی می‌کنند که آیا هزینه حساب صندوق فولاد از ردیف قانون بودجه کل کشور سال ۹۱ تامین گردد و یا بودجه‌ای اختصاصی با مبلغ خاص برای حل مشکلات نهایی آن در نظر گرفته شود.
دبیر کانون‌های بازنشستگان کشور مبحث تعیین خودگردانی و مستقل بودن صندوق بازنشستگی فولاد کشور را یکی دیگر از مسایل مورد بررسی در جلسه هفته آینده عنوان کرد و ادامه داد: این موضوع به معنای آن است که مسوولان کسری ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان صندوق فولاد را تامین کنند تا این صندوق با اختیارات خود درآمدزدایی کند.
وی با بیان این‌که به غیر از پرداختی های چند روز گذشته، طی واریز ۱۱ تا ۱۲ میلیارد تومان دیگر از کمک شرکت‌های فولادی به حساب صندوق فولاد، کل حقوق آبان ماه بازنشستگان تسویه می‌شود، افزود: بر اساس توافق‌های قبلی امروز این میزان اعتبار باید به صندوق واریز شود.
دستمزد تاکید کرد: کمک‌های ارسالی شرکت‌های فولادی به صندوق فولاد کشور در قالب قرض است و در آینده دولت بدهی خود را به آنها پرداخت خواهد کرد.
وی با بیان این‌که تصویب ۳۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت بدهی به حساب صندوق فولاد کشور در جلسه روز گذشته از محل ماده ۳۳ بودجه ۹۰ کشور تامین شده است، یادآور شد: سه‌شنبه هفته آینده طی برگزاری جلسه‌ای اجرای بند ۳۳ قانون بودجه کل کشور برای گنجاندن صندوق بازنشستگی فولاد در ردیف بودجه‌ای سال ۹۱، با حضور هئیت دولت بررسی و برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس می‌رود.
دبیر کانون‌های بازنشستگان کشور اجرای ماده ۱۱۲ و تبصره ۱۰۹ برای بازنشستگان ذوب‌آهن را یکی دیگر از خواسته‌های آنها بیان کرد و گفت: این لایحه برای تصویب و اجرا از ۴ ماهه گذشته در هئیت وزیران برای امضاء همچنان معطل باقی‌مانده و انتظار داریم که همین مساله برای رفاه حال بازنشستگان هرچه سریع‌تر رفع شود.
کد مطلب: 50904
 


 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۱۹:۴۹:۲۳
اقا می خواهید چکار کنید چکاری انجام شد ولش فعلا بازنشتان دستشون خالی و ابروی چندین ساله خودشونو بخاطر بی بولی دارن از دست میدن
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۲۱ ۱۳:۵۱:۴۴
اقا هی نگوید می خواهد بشود تصویب می شود در اینده خواهد وووو مشکل حل کنید مارا خلاص کنید دل بازنشتگان از قول های شما خون شد
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۲۴ ۱۲:۴۷:۵۸
خیلی جالبه 30سال کار سخت انجام بدی حالا که می خوای حقوق بگیری بایدخون به دل بشی معلوم نیست مسولیت وضع موجود با کیه که زده همه چیزو خراب کرده وقبل از اینکه به فکر پرسنل باشه به فکر فروختن شرکت ها به بخش خصوصیه که اون هم تعهدی در قبال ما باز نشسته ها نداره
 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها