داخلی
 
معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی:

نتايج تحقيق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد برای ما مثبت خواهد بود

تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۸
Share/Save/Bookmark
خبرگزاری ایمنا: معاون پارلمانی دانشگاه آزاد گفت: نتايج تحقيق و تفحص از دانشگاه اگر منصفانه باشد، براي بهبود وضعيت اين دانشگاه مثبت خواهد بود و به‌نظرم نتايج اين تحقيق پس از بررسي بودجه در صحن مجلس قرائت خواهد شد.
نتايج تحقيق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد برای ما مثبت خواهد بود
 
به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام و المسلمين علی عسگری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگویی ویژه با مركز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به سوالاتی پاسخ داد. متن کامل این گفتگو به شرح زیر است:
حاج آقا چرا اینقدر پير شديد! فشار كاری‌تان بالاست؟
از پيغمبر پرسيدند چرا پير شدي، حضرت فرمود: سوره هود مرا پير كرد. دعوت به استقامت شده‌ايم به‌ويژه دربرابر جريان افراط.
پس حسابي در مجلس دعوت به استقامت كرده‌ايد؟
من هم برداشتم اين است كه احمدي‌نژاد و من‌تبع او، ما را پير كردند. الحمدالله كه آن دوران با انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ سپري شد و ما هم الان به شادي و خوشحالي مردم اميدوار و خوشحاليم.
مثل اينكه اين موج شادي و اميد زود هم به مديريت دانشگاه آزاد اسلامي رسيد. از شش مهر كه در اين سمت منصوب شديد تا الان در معاونت پارلماني چه گذشته است؟
بله . بازنگري در ساختار و ارائه چارت متناسب با حوزه معاونت پارلماني به رياست عالي دانشگاه و همچنين شناسايي و انتصاب مديركل پارلماني از مجموعه خود دانشگاه و تقسيم كار ميان كاركنان و كارشناسان از جمله اقداماتي بود كه در بدو پذيرش مسئوليت انجام داديم و ايجاد ارتباط ارگانيك و تعامل با كميسيون‌هاي مجلس شوراي اسلامي و برنامه‌ريزي براي تسهيل ارتباطات كاري با نمايندگان مخصوصا اعضاي فراكسيون‌هاي دانشگاهي و تخصصي نظير اعضاي كميسيون آموزش و بهداشت را تقويت كرده و در دستور كار قرار داديم.
از سوي ديگر دفتر ارتباط با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي را با استفاده از امكانات مجلس و همكاري معاون اجرايي رييس مجلس راه‌اندازي كرده و براي ديدار قريب به نيمي از نمايندگان مجلس با رياست دانشگاه آزاد اسلامي در قالب ديدارهاي فردي و جمعي در مجلس، دانشگاه‌‌ و مجامع استاني و دريافت مطالبات ملي و منطقه‌اي آنان نيز اقداماتي را انجام داديم كه اين امر حاكي از تعامل فعال معاونت پارلماني دانشگاه آزاد با مجلس است به‌طوري‌كه تاكنون با مجامع نمايندگان استان‌هاي سيستان‌وبلوچستان، آذربايجان غربي، هرمزگان و كرمان در قالب سفرهاي استاني ديدار شده است.
ارائه طرح پيشنهادي با همكاري نمايندگان مجلس براي تعيين سهم دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي از وجوه صندوق رفاه وزارت علوم و وام‌هاي دانشجويي در بودجه ۱۳۹۳ نيز از ديگر اقدامات ما بود چراكه معتقديم با توجه به اينكه حدود نيمي از جمعيت دانشجويي كشور را دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در بر گرفته، سهميه بايد تعيين شود و مجلس نيز بايد اين موضوع را شفاف كند تا وام‌هاي دانشجويي ما در پيچ و خم نيفتد.
در اين مدت همچنين اصلاح طرح قانون پذيرش دانشجو را در دستور كارمان قرار داديم كه به زودي با كمك نمايندگان مجلس در دستوركار كميسيون آموزش و تحقيقات قرار خواهد گرفت چراكه بر اين باوريم كه با وجود تحصيل حدود ۵۰ درصد دانشجويان مجموعه آموزش‌عالي كشور در دانشگاه آزاد اسلامي، منصفانه نيست كه در شوراي پذيرش دانشجو، اين دانشگاه از اعضاي اصلي نباشد.
در حوزه تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد اسلامی چه کرده‌اید؟
با هيات تحقيق و تفحص مجلس از دانشگاه نيز در چارچوب قانون همكاري خوبي داريم و عليرغم اينكه تحقيق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامي پيش از انتصاب بنده در مجلس تصويب شده بود، همكاري‌هاي خود را با نمايندگان آغاز كرديم، چراكه معتقدم نتايج تحقيق و تفحص از دانشگاه اگر منصفانه باشد، براي بهبود وضعيت اين دانشگاه مثبت خواهد بود و به‌ نظرم نتايج اين تحقيق پس از بررسي بودجه در صحن مجلس قرائت خواهد شد.
بررسي، پاسخ و ارجاع ۴۱۲۵ مورد از نامه نمايند‌گان مجلس شوراي اسلامي در اموري چون اداري، تخفيف شهريه و نقل‌ و انتقال دانشجويان و اعضاي هيات‌ علمي و ... از ديگر اقدامات ما بود و همكاري جدي نيز با كميسيون موارد خاص دانشجويي، شوراي حقوقي دانشگاه، مركز هماهنگي هيات‌هاي امنا و كميته انتصابات دانشگاه داشتيم.
از زمان انتصاب بنده در سمت معاونت پارلماني تاكنون چندين جلسه با معاونان پارلماني وزارت علوم، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و وزارت آموزش‌وپرورش به منظور تبادل نظر و هم‌پوشاني كاري در حوزه مجلس داشته‌ايم كه دستاوردهاي خوبي نيز داشته است.
در ايام عيد غدير نيز در سفري به قزاقستان با رئيس دانشگاه بزرگ اوراسيا به منظور معرفي دانشگاه آزاد اسلامي ديدار داشتم و نشان عالي آن دانشگاه را براي اهدا به دكتر ميرزاده دريافت كرديم.
پذيرش و ديدار با ۹۱ تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در محل معاونت پارلماني دانشگاه و پيگيري تفاهم‌نامه دانشگاه با مجلس شوراي اسلامي در مباحث آموزشي و... از طريق برگزاري دو جلسه كاري با معاون اجرايي مجلس شوراي اسلامي نيز از ديگر اقدامات ما در دوران تصدي معاونت پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي است و البته اقدامات ديگري نيز انجام شده كه سعي كردم به‌طور خلاصه به برخي از آنها اشاره كنم.
کد مطلب: 140628