داخلی
 
یک متخصص داروسازی در گفتگو با ایمنا:

پماد تسکین‌دهنده درد بیماران ام اس وارد بازار شد

این پماد بر پایه خواص گیاهی در داخل کشور تولید می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۱
Share/Save/Bookmark
خبرگزاری ایمنا: داروسازان ایرانی موفق به تولید داروی تسکین درد بیماران شدند که از این دست داروها می‌توان به پماد و شربت خوراکی اشاره کرد.
 

دکتر مسعود اخوان در حاشیه کنگره بین‌المللی ام اس در گفتگو با ایمنا با اشاره به فعالیت‌های داروسازی ایران در تولید داروهای مختلف برای بیماران به ویژه بیماران مبتلا به ام اس، گفت: شرکت دارو سازی رها در تلاش است تا داروهایی را برای کشور تولید کند که مواد اولیه مورد نیاز آنها را در اختیار داشته باشد در غیر این صورت به هیچ عنوان اقدام به تولید دارو نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه در زمینه تولید داروهای ام اس اقدامات مناسبی در این شرکت انجام گرفته است، تصریح کرد: تولید پماد گیاهی- شیمیایی یکی از این دست فعالیت‌ها است در این زمینه موفق شدیم تا با تولید و عرضه این دارو با قیمت مناسب به بازار نقش موثری در تسکین درد این بیماران داشته باشیم.
این متخصص داروسازی افزود: این دارو بیشتر برپایه گیاهی تولید شده و استفاده از آن در دوران بارداری و شیردهی هیچ گونه مشکلی را برای افراد ایجاد نمی‌کند.
وی با اشاره به دیگر داروهای تولید شده در این شرکت، بیان داشت: داروی جدید دیگری که در این شرکت برای بیماران مبتلا به ام اس تولید شده است یک نوع شربت خوراکی از نوع گیاهی- شیمیایی است، این شربت به عنوان مکمل برای رفع درد و ضعف بیمار استفاده شده و با قیمت بسیار مناسب به بازار عرضه شده است.
اخوان از دیگر فعالیت های داروسازی این شرکت را تولید اسپری بینی به جای قطره بینی عنوان کرد و اظهارداشت: این اسپری‌ها شامل داروی فلازون، نوزالین، سدیم فلوراید است که به دلیل استفاده بسیار سخت از آنان در قطره‌های بینی اسپری آنها تولید و به بازار عرضه شد. 

کد مطلب: 121899
 


 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها