فرماندار اصفهان اعلام کرد:

صبح روز شنبه، اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری

۸۹۸ شعبه اخذ رأی در شهرستان اصفهان مستقر می شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۴
Share/Save/Bookmark
خبرگزاری ایمنا: فرماندار اصفهان با اشاره به اینکه متولدین ۲۴ خرداد سال ۷۴ به قبل، واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند، گفت: واجدین شرایط رأی دهی در شهرستان اصفهان، تعداد یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۸۶۹ نفر می باشند که ۳۶ هزار و ۵۸ نفر آن ها رأی اولی هستند.
 

به گزارش ایمنا، فضل الله کفیل امروز در نشست خبری با خبرنگاران بیان داشت: مبنای کار برگزاری انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، مشارکت حدأکثری مردم و تحقق شعار مقام معظم رهبری درمورد حماسه سیاسی است.
وی افزود: اجرای مر قانون در تمامی مراحل انتخابات، عدالت محوری در حضور نامزدها در صحنه های مختلف و امانت داری هم از اصول مهم برگزاری انتخابات است.
فرماندار اصفهان یادآور شد: در ساختار انتخاباتی شهرستان اصفهان، ۱۳ هیئت انتخاباتی شکل گرفته است که ۷ هیئت مربوط به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ۶ هیئت مربوط به انتخابات ریاست جمهوری است.
مردم؛ برگزارکنندگان انتخابات
وی با بیان اینکه برگزارکنندگان انتخابات خود مردم هستند، گفت: اعضای هیئت های اجرایی انتخابات از معتمدین و قشرهای مختلف مردم هستند.
کفیل با اشاره به اینکه شهرستان اصفهان دارای ۱۴ شهر و ۱۶۵ روستا است، خاطرنشان کرد: ۸۹۸ شعبه اخذ رأی برای مجموعه شهرستان درنظر گرفته شده که ۷۰۵ شعبه شهری و ۱۹۳ شعبه هم در مناطق روستایی مستقر می شود.
فرماندار اصفهان اضافه کرد: ۸۶۲ شعبه اخذ رأی شهرستان اصفهان به صورت ثابت و ۳۶ شعبه هم سیار است.
وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره چهارم ۲۱ نفره خواهد بود، یادآور شد: شورای اسلامی شهر بهارستان ۹ نفره و در ۱۲ شهر دیگر به صورت ۵ نفره است.
کفیل اظهار داشت: شوراهای اسلامی در ۲۱ روستای شهرستان اصفهان به صورت ۵ نفره و در ۱۴۴ روستا ۳ نفره تشکیل خواهد شد. 
مشارکت ۱۹ هزار و ۸۰۰ نفر در برگزاری انتخابات در شهرستان اصفهان
فرماندار اصفهان بیان داشت: نیروهای اجرایی، نیروهای نظارتی و نیروهای تأمین کننده امنیت انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان اصفهان، ۱۹ هزار و ۸۰۰ نفر هستند.
وی تصریح کرد: در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجموع هزار و ۹۲۷ نفر به تفکیک شامل ۴۹۵ نفر در شهر اصفهان، ۷۴۲ نفر در مجموعه شهرهای شهرستان و هزار و ۱۸۵ نفر در روستاها ثبت نام کردند.
کفیل گفت: هزار و 813 نفر از نامزدهای تأیید صلاحیت شده انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان اصفهان مرد و ۱۱۴ نفر نیز زن هستند.
فرماندار اصفهان عنوان داشت: در بررسی صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان اصفهان، تنها ۶۳ نفر که به تفکیک شامل ۳۵ نفر از شهرها و ۲۸ نفر از روستاها هستند، ردصلاحیت شدند که فقط ۲.۵ تا ۳ درصد ثبت نام کنندگان را شامل می شود.
وی خاطرنشان کرد: ۴۲۵ نفر در عرصه انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان با یکدیگر به رقابت می پردازند. 
افزایش ۱۰ درصدی ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
کفیل با اشاره به اینکه تعداد ثبت نام کنندگان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان اصفهان نسبت به دوره قبل ۱۰ درصد افزیش یافت، تأکید کرد: رد صلاحیت ها نسبت به دوره قبل کاهش قابل ملاحظه ای داشت.
فرماندار اصفهان با اشاره به اینکه متولدین ۲۴ خرداد سال ۷۴ به قبل، واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند، افزود: واجدین شرایط رأی دهی در شهرستان اصفهان، تعداد یک میلیون و ۳۸۸ هزار و ۸۶۹ نفر می باشند که ۳۶ هزار و ۵۸ نفر آن ها رأی اولی هستند.
وی ابراز داشت: در هر شعبه اخذ رأی، دو صندوق مجزا برای آرای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا قرار می گیرد که در شهرستان اصفهان، صندوق مربوط به انتخابات ریاست جمهوری به رنگ قرمز و صندوق مربوط به انتخابات شوراها به رنگ آبی است.
کفیل با اشاره به اینکه با الحاق خوراسگان به اصفهان، تعداد نواحی شهرداری اصفهان به ۱۵ عدد رسیده است، گفت: هر نامزد انتخابات شوراها در اصفهان، امکان برپایی دو ستاد ویژه خواهران و برادران و نصب عکس، پوستر و بنرهای تبلیغاتی در ابعاد ۷۰ × ۱۰۰ را خواهد داشت.
فرماندار اصفهان تأکید کرد: بنرهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دارای ابعاد آزاد است.
وی یادآور شد: الصاق اعلامیه، عکس، پوستر و آگهی تبلیغاتی نامزدها بر علایم راهنمایی رانندگی، تابلوهای بیمارستان ها، مدارس، مؤسسات آموزشی و مراکز دولتی و خصوصی و همچنین راه اندازی کاروان های تبلیغاتی و برگزاری میتینگ ممنوع است.
صبح روز شنبه، اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری 
کفیل متذکر شد: نتایج انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، صبح روز شنبه و نتایج انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی در شهرهای کوچک و روستاها، صبح روز شنبه و در کلانشهر اصفهان به علت کثرت نامزدها تا پایان روز یکشنبه اعلام می شود.
فرماندار اصفهان افزود: عوامل هیئت نظارت شورای نگهبان، بر روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و عوامل هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، بر روند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شعب اخذ رأی نظارت می کنند.
وی با اشاره به احتمال کشیده شدن انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم، گفت: هر نامزد، باید حدأقل ۵۰ درصد آرای مردم را کسب کند تا به دور دوم راه یابد.
کفیل در پایان عنوان داشت: انتخابات دور دوم در روز جمعه ۳۱ خردادماه برگزار و تمامی شعب فعال در دور اول انتخابات در دور دوم هم فعال و آماده اخذ رأی از مردم می باشد.

کد مطلب: 104271
 


 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها