داخلی
 
مسؤول بهداشت محیط مرکز بهداشت استان:

چایخانه‌ها را به مراکز فرهنگی تبدیل می‌کنیم

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۶
Share/Save/Bookmark
خبرگزاری ایمنا: در تلاش هستیم تا با فعالیت مرکز بهداشت استان تمام چایخانه‌ها را به مراکز فرهنگی تبدیل کنیم.
 
حسین صفاری مسوول بهداشت محیط مرکز بهداشت استان در گفتگو با ایمنا با اشاره به تعداد فراوان چایخانه‌ها در هر اصفهان گفت: در حال حاضر با آخرین سرشماری انجام گرفته چیزی حدود ۲۵۰ چایخانه در استان فعال است که روزانه بر تعداد آنها نیز افزوده می‌شود.
وی اشتغال در این مکان‌ها را شغلی کاذب عنوان کرد و اظهارداشت: تنها فعالیتی که در این مراکز انجام می‌شود ایجاد دود و آلودگی و انتقال این مواد آلوده به بدن انسان‌ها و انتقال انواع و اقسام بیماری‌ها است.
مسوول بهداشت محیط استان با بیان اینکه این مراکز هیچ‌گونه وجاهت قانونی نداشته و مرکز بهداشت آن را تایید نمی‌کند، خاطرنشان کرد: دخانیات و یا گروه مواد دخانی مهمترین چیزی است که در این مراکز عرضه می‌شود که مرکز بهداشت به جد با آن مخالف است.
وی با اشاره به اجرایی شدن قانون برخورد با این چایخانه‌ها از سال ۸۶ گفت: در این زمینه موفق به تعطیلی وبرخورد با بسیاری از چایخانه‌های متخلف شدیم در حالیکه سه ماه بعد با توجه به مبحث اشتغال‌زایی این حکم لغو شده و کار چایخانه‌ها آغاز شد. صفاری ادامه داد: مرکز بهداشت استان درصدد تبدیل این مکان‌ها به مراکز فرهنگی مانند نقالی، نوشیدن چای و تنقلات است.


کد مطلب: 101836
 


 
پربیننده ترین ها
پربحث ترین ها